kaufland

6. dubna 2017 v 10:09 | Ich |  zbytek
Nechoďte do Kauflandu!
Dřív jsem si myslel, že se tyto věci stávají jen v zahraničí a to jen ve filmech. Jak jsem tedy byl vyveden z omylu, když jsem zjistil, že supy se slétají i na naše těla tady v naší malé zemi. Bylo to celé takhle.
Asi dva měsíce zpátky jsem dostal od školy jasné zadání. Vydej se do obchodu a ověř dodržování hygienických zásad v něm. Ono studuju potravinářství, a tak to není nic divného, ale co jsem zjistil. Taková hrůza.
Nahrával jsem si vše do diktafonu. Ne že bych byl hloupý, ale prostě si hůř věci pamatuju a hlavně detaily. Přišlo mi rozumnější vzít si sebou nenápadný diktafon, který občas používá můj špatně vidící děda, než nosit sebou notes a dělat si poznámky.
Takto vybaven jsem se vydal do Kauflandu, kde jsem prošmejdil všechny regály, až se za mnou začala plížit ostraha. Podíval jsem se dozadu za zboží po myších bobcích. U pultu jsem obhlédnul, jak pracovnice nakládají se zbožím. Po dvaceti minutách se mě došel zeptat pracovník v červené vestě, proč na ně tak čumím. Tamta se mi hrozně líbí. Vybral jsem si jednu náhodou. Zrovna tu nejošklivější. Nakonec jsem si s holkou u pokladny domluvil schůzku, abych z ní vytahal všechna jejich tajemství.
Jaké bylo mé zděšení, když jsem si doma procházel nahrávku a snažil se zbavit šumu okolo. Po zesílení a upravení zvuku se na pásce objevila podivná mantra: "Sleduj! Sleduj" Sleduj TV Nova."
Nejdřív to nedávalo smysl a už jsem chtěl vše smazat, ale pak jsem nad tím začal více přemýšlet a zvažovat jiné možnost, než jen že by to byla chyba. Kauflndem se line nenápadná hudba, která se nám vdere dozadu do hlavy a úplně ji přestaneme vnímat. Jenže ona tam pořád je a čím déle jsme v Kauflandu, tím větší má efekt. Není proto divu, když člověk dojede domů, ani nevybalí a už pomalu usedá k televizi.
Jedná se o hnusný komplot mezi dvěma korporátními giganty. Jdou si vzájemně na ruku. Kaufland dostává zdarma reklamu v televizi a za to podprahově podporuje jejich stanici. Takový hnus. Není divu, že se pak kauflandu i Nově u nás tak daří.
Rád bych se těmto obrům postavil, ale nejde to. Jsou už moc velcí a prorostlí společností. Nechtěl bych jednoho hezkého dne zmizet, proto vám jen radím. Choďte do menších obchodů, které máte po ruce. Jistě takové snadno najdete. A sledujte veřejnoprávní televizi. Ti se aspoň nemusí uchylovat k podlým taktikám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 8. dubna 2017 v 4:33 | Reagovat

Sledujte TV NOE.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama