večerka

11. března 2017 v 23:48 | Ich |  zbytek
Nočním městem se míhá stín. Kožená křídla zabírají chlad spícího města a ženou dvoumetrového netopýra vpřed. Bystré oči uvyklé lovu tupě nevidí skoro nic. Zato jeho uši zaznamenají každý šelest na zemi pod ním. Muže, který patrně zaslechl podezřelý zvuk a vyděšen se rozhodl raději utéct. Potulného psa, který ho jistě vycítil a teď se krčí třesouc pod lavičkou.
Jeho uši jsou skoro magické. Zázrak vědy, dalo by se říct. Jemu samotnému se zdá, že musí jít o něco víc, než jen o odraz zvuku od předmětů. Poslední dobou věří, že si bůh vybral netopýry jako vyvolenou rasu, a proto jim schovává při narození do uší kouzelné kamínky, které jim pomáhají vidět ušima. Mezi netopýry se těmto myšlenkám říká mesiášský komplex a zatím na něj doktoři předepisují prášky.
Najednou se vrhne k zemi a padá jako kámen. Ne, jako střela. Na poslední chvíli roztáhne křídla a zpomalí těsně nad zemí. Hrou osudu muž scházející v podnapilosti schody uklouzne a zapadne někam mezi popelnice přes zábradlí. Žiletky připomínající drápy ho minou jen o fous.
"Já tu byl první," zasyčí naštvaně netopýr, složí křídla a na muže v popelnicích hned zapomene, když obrátí svou pozornost k výloze.
"Ale ne." Vyhrkne zdrceně a začne hned vytáčet telefon, který má na šňůrce na krku. "Ano drahá, má zavřeno."
Hlava z popelnice nenápadně vykoukne, vzduch však stále čistý není.
"Je to večerka, já vím, ale má zavřeno. Víš, že to není prvně, co mají zavřeno."
Možná by stačilo odlákat jeho pozornost a zachránit se rychlým sprintem do sousední hospody. Třeba by za mnou dovnitř nešel. Uvažuje rychle muž, co dělat.
"Víš miláčku, že nakupovat přes den nemůžu a v noci mají obchody zavřeno. Nechtěla bys jednou dojít nakoupit ty?"
Ne, měl dneska o panáka víc a běžet by teď nebyl nejlepší nápad.
"Já vím, že tě bol záda, tak bychom si mohli nákup objednat domů. Ano, je to drahé, ale..."
Mezi popelnicemi to zarachotí, jak se muž pokusí zahrabat hlouběji mezi vysypané odpadky v domnění, že mu to pomůže.
"Dobře drahá, tak já to zkusím ještě jinde." Položí netopýr telefon, roztáhne křídla a odletí.
Díky bohu. Mihne se muži hlavou, když se konečně může dostat pryč od aromatických odpadků. Pak konečně otevře zase obchod a celý zbytek otvírací doby stráví přičucháváním si k sobě. Na příště už si dá pozor a nebude chodit v pracovní době do sousední hospody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Calli Calli | Web | 19. července 2017 v 17:02 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6S. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama