sloup

9. března 2017 v 15:39 | Ich |  zbytek
"...ša ri ši šiki..."
Sedm holých hlav sedí kolem zdobeného sloupu, jehož barvy se přelévají od reliéfu k reliéfu. Jednotlivé slabiky doslova zuřivě plivou. Je skoro div, že se při tom nekousnou do jazyka.
"...já té gjá té hara gjá té..."
Jak se blíží pomalu ke konci mantry, nabývá tempo na rychlosti a nejen barvy se přelévají po povrchu sloupu, ale i jeho reliéfy přeskakují z místa na místo. Divoký lev se protáhne a jeho hříva spolkne stádo slonů pod ním. Měsíc se roztříští na tisíc semínek, která začnou klíčit a vyrostou z nich slunečnice. Kružnice se zauzluje ve spletité klubko, aby ho následně rozseklo pero na dvě půlky. Podobné výjevy se ve zlomku okamžiku odehrají po celém sloupu.
"Vážení diváci, blížíme se ke konci, a tak si rychle připravte své losy. Už za okamžik se dozvíme, kdo z účastníků dosáhne nirvány." Hlásí na obrazovce hlasatelka.
"...han njá šin gjó." Proud slabik linoucí se z obrazovky najednou v mžiku utne a všichni na obrazovce i mimo ni zatají dech. Sloup už nemění barvy. Těžko říct, jestli se vlastně stále jedná o sloup. Kupolí bílého světla neproniknou oči smrtelníků, ale ani mnohem bystřejší zraky sebemodernějších kamer. Po chvilce se však vrátí příjemné šero. Jen místo, kde ještě před chvílí seděla žena v hnědé kutně s velkou číslicí šest na zádech, je prázdné.
"Tak je to tady, dámy a pánové. Kdo si vsadil na číslo šest, tipoval správně a vy ostatní zkuste prosím štěstí příště. Již za týden budeme znovu losovat v naší velké hře: Kolo Soucitu, o to kdo probuzení a kdo z nešťastníků se bude muset znovu navrátit do koloběhu životů. Nezapomeňte tedy hlasovat. A nyní se můžeme přesunout k druhotným loteriím. Podívejme se, jako co se reinkarnuje náš méně šťastný soutěžící číslo jedna." Hlasatelka na obrazovce přejde k velkému kolu, které je pověšeno na zdi, roztočí ho a šipka začne přeskakovat. Želva, kovář, instalatér, zdravotní sestra,....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama