mapa3

31. března 2017 v 23:56 | Ich |  mapa
pokračování :)

"Konečně." Zastaví se muž před jeskyní, když dojde na konec vyznačené cesty na mapě a začne se poohlížet, kde by měl začít kopat. Člověk nemusí být zrovna génius, aby se vydal rázným krokem hledat do jeskyně. Cestu mu však zahradí velká gorila s obouručním mečem připevněným na zádech.
"Umíš mluvit?"
"Rrrrr rrrr chchchch rrrr." Začne se bušit gorila po stehnech.
"Tak asi ne." Odrazí se muž v mrknutí oka s mečem napřaženým, který vzápětí zasekne do země a trhnutím se zastaví. Tak tak ho mine obouruční meč, který prosviští kolem, až ho tlaková vlna odhodí zpět. Ani první neúspěch ho však nezastaví a už obíhá gorilu zprava, kde už mu naproti míří vykopnutá gorilí tlapa.
Když se odkopnutý, kutálející se muž konečně zastaví, teče mu krev z velkého šrámu drápem na boku. V ruce však drží useknutý gorilí palce.
"Teď uvidíme, jak si dokážeš udržet balanc." Schová si palec do kapsy a vyrazí znovu vpřed. Jenže gorilí palec nefunguje stejně, jako lidský a tak dokáže bez problému stát. Zaujme postoj jako šermíř a druhou rukou začne svižně vrhat kameny. Kameny velké jako dělové koule míří přesně. Meč je však stačí rozsekat na drť, ještě než mohou udeřit.
Muž a gorila v lítém zápasu spolu soupeří. Vysílená postava uskakuje před mocnými údery drtícími skálu pod nohama. Zato gorila kolem tančí lehce jako tanečník, přesto že je celá zbrocená krví. Drobné úskoky a otočky nestačí uhýbat meči dost rychle a kromě palce už mu chybí i levá ruka.

Jeskyně je plná stínů. Po zemi jsou poházeny svitky, knížky a popsané destičky. Jeskyní kupoli vévodí na třísky rozbité pozůstatky dřevěné truhly.
"Bezcenné." Prohlíží si muž jeden ze svitků.
"Tahle technika je už dávno překonaná." Roztrhá další knihu na kousky.
"Úder vydří mušle." Vypadá to zajímavě, ale mohou ji trénovat jen lidé narození ve znamení vydry. Schová si jednu destičku do kapsy.
Ohmataná knížka zachycující techniku boje s mečem je skoro k nepřečtení, jak se ji snažila gorila úporně naučit.
"Tak zase nic." Odejde muž z jeskyně, když zničí poslední zbytek pokladu, který už dávno znehodnotil čas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 1. dubna 2017 v 4:46 | Reagovat

U tebe se všechno demoluje, jen nikdo nemůže říct, kdy přijde ten bod zlomu. :(
Smutek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama