houby

25. února 2017 v 18:48 | Ich |  houby
Kdysi dávno vyrostl strom, pak si přivedl kamaráda, a jak už tam byli tři, šlo všechno hladce. Všeho všudy tady byl po pár staletích najednou malý lesík a po docela dlouhé době to už byl pořádný les. A jednoho dne i do tohoto lesa, jako očividně do každého pořádného lesa, přivandroval skřítek.
Ne jen tak obyčejný skřítek, ale pořádný silák. Protože si musel celou cestu táhnout svůj ohromný poklad na zádech, a tak se po cestě dost namakal.
"Ufff." Zachrastilo v ohromném pytli, když ho hodil na zem a začal si okolo něj budovat obydlí, protože skřítkův domov není tam, kde se mu líbí, ale tam, kde má svůj poklad. Zahrabal tedy pytel pod vrstvu hlíny a vznikl tak malý kopeček.
Pak kolem začal stavět stěny z hlíny, suché trávy a dřeva. Nakonec umístil nejrovnější větev, kterou našel, na vrcholek kopečku a s pomocí plachty a dřevěných trámků se pokusil zbudovat střechu, ale moc mu to nešlo. Dvakrát mu spadla a jednou dokonce jemu na hlavu. A když už byl se svým výtvorem spokojen, pořád mu skrze střechu foukalo.
Ono se může zdát, že pak bydlel ve staré, rozpadající se barabizně, ale to by to nebyl skřítek. Ti musí pořád něco kutit, a tak se u něj pytel s renovacemi a úpravami roztrhnul. Ob den něco na svém bytečku upravoval, ob měsíc k němu přistavěl další místnost, a protože se skřítci dožívají mnoha a mnoha let, brzo stála uprostřed lesa monumentální stavba o velikosti fotbalového hřiště.
Celé to byla značně groteskní stavba, budovatelský um byl zcela improvizovaný, a tak se stalo, že zatímco přistavoval budovy na okraj, většina místností uprostřed už byla spadená a když dům dosáhl jistého poloměru, přestal s opravami stíhat. Nakonec tak bydlel v prstencovém domě okolo kopečku, pod kterým ležel jeho poklad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 26. února 2017 v 16:48 | Reagovat

Ostatní by řekli, že škoda práce, ale to by nebyli skřítci. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama