Chci uvěřit4

7. února 2017 v 8:01 | Ich |  Chci uvěřit
pokračování :)

Sedm vrtulníků přelétá nad zasněženou krajinou. Zakuklenci vystrkují hlavy ze dveří po obou stranách a občas si nervózně zkontrolují zbraň, poupraví výstroj, která je stejně tlačí snad všude, nebo se na chvilku zaposlouchají do proudu slov, který se jim řine ze sluchátek.
"....v šedesátém druhém nedaleko havarovala loď a našly se zbytky žáruvzdorného pláště. Podle nálezů by se mohlo jednat o Sekuláry, nebo o Primáry sedm. Také zde kmen indiánů z oblasti padesát kilometrů jižněji uctíval božstva vody, pak by to mohli být..."
Dlouhý výčet možností pokračuje dál. Neexistuje však způsob, jak by se mohli připravit na všechno, a tak nezbývá než počkat, co uvidí a reagovat podle toho. Tato nejistota všechny ubíjí. Co když narazí na něco nového? Na něco s čím se nebudou umět vypořádat.
"Čas T mínus třicet sekund. Dvacet osm. Dvacet sedm...." Začne odpočítávání do boje. Na nule se spustí lana k zemi a ještě než se všichni slaní, už probíhá přestřelka mezi komandem a strážci objektu.
"Vpravo, vpravo." Křičí někde seržant. "Mají brnění, použijte průrazné střely." Hučí zase z mikrofonu. Celkovému zmatku navíc nepomůže výbuch granátu, který odhodí dřevěnou strážnici i dva hlídače, která se za ní kryjí.
Nakonec však padne povel: "Vpřed, cesta je volná," a dvě komanda se proderou k hlavnímu vstupu, zatímco třetí obchází budovu. Dávka z vrtulníku uzemní veškerý odpor na střeše, ale za cenu hořícího vrtulníku, který se ve spirálce zřítí k zemi.
"Vy dva, dojděte pro agenta Muldera. Ty hlídej dveře, a´t nás nic nepřekvapí se zadu, ty..." Rozdává okamžitě rozkazy seržant, zatímco úderný oddíl čistí chodby vepředu.
Jenže továrna je plná zaměstnanců. Ne vojáků. Jak by se mihli zmoct na odpor. Ti co jsou chránění obleky, mají aspoň šanci se o odpor pokusit. Obyčejné slizy se jen rozprsknou pod tříštivým střelivem a zmáčí stěny kolem dokola. Celá akce tak netrvá ani hodinu a už dva zakuklenci odvádějí Muldera, kterému se nohy podlamují, a tak ho musí podpírat.
"Díky, Scullyová." Čeká ho venku před vchodem jeho parťačka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daisy Daisy | Web | 7. února 2017 v 10:45 | Reagovat

To je super, jdu si přečíst předešlé díly, aby mi to dávalo celé smysl :O :)

2 Eliss Eliss | Web | 8. února 2017 v 8:21 | Reagovat

Opravdu zajímavé :-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama