Chci uvěřit3

5. února 2017 v 2:39 | Ich |  Chci uvěřit
pokračování :)

"Blíp." Drží hrozivě zelený sliz v robotickém obleku kýbl s vodou, který právě vychrstl na muže přivázaného k židli.
"Co tu chceš?" Stojí vedle něj menší, důležitě vypadající sliz, který se očividně naučil lidskou řeč. "Po čem tu čmucháš? Jsi od konkurence?" Jenže jeho otázky padají na neúrodnou půdu. Mulder je stále v limbu.
"Blulup." Zazní další povel a z roboobleku mohutného slizu vyletí elektrický. Tělo přivázané k židli se propne záškuby svalů a Mulder se konečně probudí.
"Proč jsi tady?" Spustí znovu kolo výslechů. "Jak ses sem dostal?"
"Nic vám neřeknu." Vyčerpaný hlas není skoro slyšet.
"Blorpu?"
"Blorp."
Tentokrát se robotická končetina vytasí s malým plamínkem a začne s ním Muldera lechtat na odhaleném předloktí. Rukáv jeho košile značky Asante je utržený a na košily jsou černé šmouhy. Barbaři. Bleskne Mulderovi hlavou.
"Přišel jsi od Pompa? Přišel jsi nám zničit vánoční zásilky? Podívej se, co jsi provedl." Strčí Mulderovi pod nos mokrého plyšáka, z kterého odkapává barva na podlahu. "Čuchni si." Je celý cítit kouřem. "Celá várka do Británie je zničená a několik mašin v sekci barbie je poškozených a čekají na opravu. Jak teď dodáme dost panenek na trh? No?"
"Nic ti neřeknu, zrůdo." Drží se i přes bolest Mulder hrdě. Odhodlání vydržet mu z očí skoro až vytéká. "Ztrácíš se mnou čas."
"Blorpu?"
"Blorp!"
Tentokrát je mučení mnohem kreativnější. S precizností léty prověřeného chirurga zaráží robotická paže Mulderovi pod nehty malé jehly. Chudák. Bojuj! Vydrž. Nedá se tento výjev komentovat jinak.
"Víš, kolik přesčasů jsme museli za prosinec odpracovat? Svou ženu už jsem dva týdny neviděl." Začíná se zlostí doslova nadouvat výřečnější ze slizů. "Ale ty si to pěkně schytáš. Jen počkej, až se moje žena dozví, že letos nebudou vánoční prémie, protože si nám zničil celou zásilku. Jenom počkej."
S těmito slovy opustí místnost a zanechají Muldera zmateného o samotě. Jaká žena? Co to pořád říkají? Že by se nesnažili ovládnout planetu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama