Chci uvěřit2

3. února 2017 v 0:11 | Ich |  Chci uvěřit
pokračování :)

Když se Mulder přesvědčí, že je opravdu pryč a nehrozí mu nic víc, než že bude odhalen lelkujícími zaměstnanci továrny, dal se do opatrného otvírání beden. Jejich obsah ho šokuje a začne se v pootevřené bedně rychle přehrabovat. Nenajde však nic jiného, než akční figurky zabalené do plastového obalu. Spiderman, batman, superman, ironman,...
V druhé bedně jsou panenky barbie. Třetí je nacpaná k prasknutí plyšovými medvídky, až se ji Mulderovi ani nepodaří znovu zavřít. Sedm beden a všechny jsou nacpané hračkami pro děti. Ještě k tomu dost nekvalitními.
Že by hračky obsahovaly nervový plyn, který by se na povel uvolnil, a mimozemšťanům by se podařilo ovládnout planetu? Nebo se snad tajemství skrývá v bednách? Jedná se snad o způsob, jak dostat mikročipy navádějící rakety ze vzdálených galaxií po celé planetě, aby prošly bezpečně hraniční kontrolou? Jedno je jisté. Na zákeřnost jejich plánu jsou jistě pozemské mozky krátké.
"Blip blop blum blum blurpi blur." Přijde zase předák. "Rbum blblum."
"Jakto, že zásilka do Británie ještě není naložená." Překládá ihned chytré sluchátko. "Dejte se do toho."
Poté se odněkud vynoří dva vysokozdvižné vozíky se zeleným slizem tahajícím za páčky na korbě a začnou nabírat bedny okolo zdi.
Průšvih. Pomyslí si Mulder, protože mu stále půlka těla vyčuhuje a je jen otázkou času, kdy někdo spustí poplach. Nejlepší obranou je však stále ještě útok, a tak z jeho ruky vyletí malý kovový válec a začne všude kolem číšit dusivý oblak dýmu.
Bang bang. Zkusí ještě nazdařbůh párkrát vystřelit, aby způsobil ještě větší zmatek, a už zadržujíc kašel bere schody po dvou. Aby nebylo všeho dost, protipožární systém u stropu začne houkat a začne vystřikovat všude ledově chladnou vodu.
V prvním patře se už sbíhá několik slizů, a tak na ně začne ihned pálit zpoza pultu. Z prvního zelenáče se rozprsknou kusy po podlaze, druhého proud kulek přepůlí vedví a zbytek se rychle ukryje, kam jen to jde. Cesta dál je volná.
Když už vybíhá schody ke dveřím u stropu vedoucím ven, podjede se mu noha na mokrém kovu a on se div nezabije pádem dolů. Nakonec se mu podaří zachytit zábradlí, ale to už na příkrých schodech ujíždí dolů zpátky do druhého patra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama