Rakda8

16. ledna 2017 v 21:17 | Ich |  Radka
pokračování :)

Už dlouho se mezi koťaty v okolí povídalo o kupě písku, která leží na rohu Jedné a Druhé ulice. Prý se přes den písek zahřívá, až hřeje jako peřinka a spí se na něm sladce. Na druhou stranu je to oblíbené místo, které si snaží přivlastnit všichni psi z okolí, a tak u něj dělají vždy svou povinnou zastávku.
Prý se už nejedno kotě nevzbudilo včas a velký černý pes se k němu dokázal potichu přiblížit, až jej celé rozsápal ve svých dlouhatánských zubech, ze kterých odkapávají sliny ostré jako žiletky. Není proto divu, že kotě, které na písku dokázalo strávit celou noc, se těšilo pro svou odvahu obdivu všech ostatních.
Jedno odpoledne také ne již tak malá Radka čekala na stromě nad pískem. Opatrně pozorovala procházející psy, až se konečně odvážila seskočit dolů a přikrčit se nahoře na hromadě. Zkusila se opatrně zahrabat do písku, aby byla co nejmíň vidět a stražila uši před vším nebezpečím tiše jako myška.
Všechno byla pravda. Písek opravdu nádherně hřál. Vítr jí lehce čechral kožich, a když kolem proběhl malý ratlík, zatímco ona se celou dobu třásla strachem, až se skoro počurala, podařilo se jí konečně trochu uklidnit, až nakonec usnula hlubokým spánkem.

Těžko říct, proč ji neprobudilo hučící nákladní auto. Ani proč ji nevytrhlo ze spánku, když začalo skládat přivezený písek na hromadu. Ten šok, když se kolem začala sypat tuna písku, bych však osobně zažít určitě nechtěl. Skoro se jí podařilo utéct, nakonec jí však zůstala čouhat ven jenom zadní packa a ven z písku jí vytáhl až večer skvrnitý vořech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekI ZdenekI | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:39 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na gitty93.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama