Radka6

12. ledna 2017 v 21:39 | Ich |  Radka
pokračování :)

"Já jsem si přednášku nenachystala," prohlásí klidným hlasem Radka, "přišla jsem se s vámi jen rozloučit, protože už nedojdu."
"To je škoda. A jste si tím jistá?"
"Jo. Už jsem na školu moc stará. Tak se tu mějte dobře." Poté se Radka otočí a klidným krokem odejde. Budete mi chybět.

Po cestě ze školy upadla Radka do stavu podobného snění. Se skelnýma očima probloumala celý areál, malou zahradu plnou rozkvetlých květin i svou oblíbenou lavičku pořádně naposledy proležela. S přibývajícím časem dobloumala až ke vstupní bráně, která za ní zapadla, a na cestu ji vyprovodil zamračený pohled kocoura sedícího ve vrátnici. "Zavíráme v šest, tak na to příště pamatuj!" Prskne za ní ještě.
To už je tolik hodin? Vzpamatuje se jen na chvilku, aby po vrátném hodila ošklivý pohled, ale pak se opět ztratí hluboko do svých myšlenek plných smutku a sebelítosti.
Pozor. Zbystří, když jí packa pohladí drsný asfalt.

Ne už tak malé kotě si hraje s klubíčkem na trávníku.
"Tady máš." Uštědří mu pořádný dloubanec do žeber a bavlna se rozjede po rosou nasáklé trávě.
Ještě jednou. Vyrazí hned za klubíčkem, až z ní začnou odlétávat chlupy.
"Teď jsem na řadě já. Máma říkala, že se máme střídat." Chce si hrát také Adam, jenže koho by zajímalo, co říká máma, když tu teď není. Radku určitě ne.
"Tak si pro něj pojď." Kutálí se v jedné veliké kouli smějící se kotě spolu s klubíčkem. "Šneku! Šneku! Šneku!"
Za řekou a za kopci se pomalu mračí k bouřce. Světelné záblesky pod mraky slibují možná krátký, ale jistě velmi intenzivní liják. Šestý smysl již dávno přinutil zvířata v okolí vyhledat co nejlepší úkryt a jen ti nejodvážnější se ještě odváží hopkat po kopcích.
Kdyby tak lidé měli také šestý smysl. "Na Slovensku už prý prší a bouřka se rychle přesouvá k nám do Česka," hlásí místní rádio. Všichni řidiči tak ujíždí s plynem na podlaze, aby se dostali domů ještě za sucha a v pořádku. Také Josef, kterému nikdo neřekne jinak, než Pepo, žene svou dodávku co nejrychleji.

V Blatničce trochu přibrzdí, když se mu z chodníku pod kola vykutálí malé kotě. Zastavit však již nestihne. Co naplat, škoda se již stala a bouřka se kvůli jednomu malému kotěti nezastaví. Přidá tedy znovu na plyn a na kotě úplně zapomene.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 slunecnyden slunecnyden | Web | 13. ledna 2017 v 21:35 | Reagovat

Zajímavé vyprávění, navnadilo mě to přečíst si i předchozí díly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama