třetí hrášek3

5. prosince 2016 v 16:21 | Ich |  hrášky
pokračování :)

Kalifornie to je vám panečku země. Horko ženy, pláže, ženy, víno, ženy. No prostě všechno. Jenže nic z toho hráška nezajímalo. Obešel všechny kurzy herectví, o kterých se dozvěděl, a tajně navštěvoval ty nejlepší z nich. Neměl na zaplacení, proto byl vždy schovaný na rozpálených parapetech za oknem. Jednou se z toho skoro upekl.
Když byl s kurzy konec, vydal se do nejbližší agentury, aby ho zastupovali. Jusepe Stratini vybral si své umělecké jméno. Jenže bída třela bídu a o něj neměly zájem v žádném filmu. Což o to nestáli o něj ani v žádné agentuře. Po třech měsících obcházení kástingů tak nezaštěkal ani o sebemenší roličku. Jen jednou se mihnul v jednom filmu. To bylo však omylem, když po cestě na kásting zabloudil na natáčení automobilové honičky a nikdo si ho v té rychlosti na chodníku nevšiml.
"Další."
Přišla jeho velká šance. Jestli to tentokrát zkazí, tak si asi půjde oběsit.
"Být, či nebýt? To je..." Recituje, zatímco se kymácí postavený na hlavě. Když skončí, pot se z něj řine proudem a nemůže popadnout dech. Na tom však nezáleží, role je jeho.
"Bonduell potřetí." Cvakne klapka a zelenina rozestavěná dokola se dá za zpěvu do tance. Zabliká světlo a z plechovky vyskakuje nám tak dobře známý pan hrášek. Chvilku se kroutí na scéně a žongluje s mrkví.
"Dost! Nemá to šťávu, vemte to znovu od začátku."
Nakonec večer odchází všichni vyčerpaní s plnýma keckama názorů na režiséra. Kdo si myslí, že je? Jediný hrášek na odchodu září. Tohle by mohl být začátek jeho úžasné kariéry. Všichni přece musí nějak začít, a proč by zrovna on nemohl začít malou reklamou? Odchází plný snů o budoucnosti a plánů. Škoda, že se nenaplní. Čas strávený na útěku, bez domova a chvilky klidu se na něm podepsal. Kůži má plnou vrásek a tmavých skvrn. V noci dokonce dostává pocit, jakoby začal klíčit. Další roli už nedostane. Nakonec ho policie najde zastřeleného na chodníku. Začne prodávat drogy a zaplete se do války gangů. Aspoň že ho čeká rychlý konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 5. prosince 2016 v 18:48 | Reagovat

S gangy není příjemné válčit. :D

2 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 8. prosince 2016 v 11:55 | Reagovat

Život velkých umělců končí často sebevraždou :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama