třetí hrášek1

1. prosince 2016 v 18:58 | Ich |  hrášky
Třetí hrášek byl tak trochu namyšlený. Vždy měl při ruce kapesní zrcátko a rád si upravoval svoji plešku na hlavě. Natíral ji voskem a pak ji dlouze leštil, aby se pěkně leskla. Když se rozešel se svými bratry z lusku, první zamířil do Paříže. Kde na to vzal, to nevím, ale taky bych to rád věděl. Třeba bych tam taky zajel.
Hned po příletu se ještě ani neubytuje a už míří do restaurace.
"Víno a kaviár pro všechny." Rozkřičí se hned ze dveří.
Potom následuje dlouhá noc plná alkoholu a hudby zakončená v náručí jen spoře oděné ženy. Ráno přichází záhy a v hotelové hale už stojí dnes poněkud šedozelený hrášek. Zvolna popíjí plechovku red bullu. Když u hotelu zastaví limuzína, roztáhne se na zadní sedadlo a vbrzku usne. Jeho spánek ruší jen tiché bručení motoru.
Odpoledne se valí skrz Rue de Pasy a navštěvuje jeden butik za druhým. Oblečení, doplňky a boty za ním tečou proudem. Vše platí kreditní kartou a skládá do kufrů, které mu poslíčci vozí přímo do hotelu. Na konci ulice, která končí kruhovým objezdem, si prohlédne své nové šaty, obdivně se pokochá v zrcátku a unaveně zamíří na hotel. Zde na něj však čeká již policie. Teď už možná tuším, kde na všechno vzal.
"Půjdete s námi!" Zvolna se k němu přibližuje policista.
Když se však otočí k útěku, strnule zjistí, že už je obklíčen. Dveře se zabouchnou a už ho vezou za zvuku houkačky do nového hotelu. Zbytek večera pak dva policejní úředníci stráví kategorizováním obrovského nákupu a všech nakoupených krámů, aby je mohly použít u soudu jako důkazy. Chudáci. Hrášek se však nemá o moc líp. Čekal, že si bude po zbytek života užívat. Na stanici se za ním však zastaví člověk z ambasády.
"Máme s Francií uzavřenou dohodu o výměně podezřelých. Strávíte tu dva dny v cele, a pokud vše proběhne v pořádku, vrátíte se domů, kde budete souzen." Poté se rozloučí a odejde. To však pro hráška není konec. Hned jak je zavřen v cele, zkouší se prohrabat betonovou podlahou, prorazit ocelové dveře židlí a zbytek večera stráví postáváním na záchodovém prkénku. Nervózním pohledem přejíždí po místnosti a přemýšlí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama