SOS

24. prosince 2016 v 10:26 | Ich |  zbytek
Kdysi jsem vymyslel takový hloupý trik a dnes jsem si na něj vzpomněl, tak se o něj zkusím podělit :). Jedná se o hru pro dva hráče, která se hraje asi takto:
na papír se napíše předem určený počet míst(třeba 4) - - - - a začíná jeden z hráčů. Na libovolné místo může napsat s, nebo o, ale nemůže vynechat tah. Hráči se střídají a ten, kdo první napíše s o s vyhrává. Takže by hra mohla vypadat například takhle:
- - - o (1.hráč)
- - s o (2.hráč)
o - s o (1.hráč)
o s s o (2.hráč)
nikdo nevyhrál, a tak to skončilo remízou. A teď k tomu triku, který je spíše určen k ohromování dětí :D než k něčemu praktickému :)
když se bude hrát na lichý počet pozic, tak od počtu sedm a výše má 1.hráč vždycky způsob, jak vyhraje. To samé platí pro sudý počet pozic od počtu osm a více :) tentokrát však pro druhého hráče. Vypadá to asi následovně:
Mám sedm pozic a začínám napíšu s do prostřed
- - - s - - -
pokud mi protihráč dá možnost napsat sos tak ji využiju, ale pokud je rozumný a napíše cokoliv, např.:
- o - s - - -
napíšu o dvě mezery na druhou stranu než hrál protihráč od mého s uprostřed další s. A to vždycky ať už protihráč hraje cokoliv co mi neumožní složit sos :) dostávám:
- o - s - - s
důležité je aby vznikly dvě volná místa :) a už ho mám v hrsti. Dál může hrát vypadat například takhle:
- o o s - - s (protihráč)
s o o s - - s (já)
Teď je na tahu protihráč a protože musí něco zahrát, musí na volná místa napsat s, nebo o. Ať však udělá cokoli, dalším tahem jsem vyhrál. například takhle:
s o o s o - s (protihráč)
s o o s o s s (já vítěz)
Důležité je do hracího plánku umístit čtveřici s - - s ale při počtu sedm a víš má vždycky jeden hráč možnost toto udělat a tedy zvítězit bez ohledu na to, jak bude hrát protihráč :) můžete si také rozmyslet, že stejně to funguje pro libovolný větší lichý počet polí a pro druhého hráče pokud je počet polí sudý od počtu osm :)
Je to však opravdu jen taková blbina pro děti :D ale jsem hrdý že jsem si ji vymyslel. Hru jsem našel někde popsanou to není můj nápad :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama