čtvrtý a pátý hrášek2

10. prosince 2016 v 22:41 | Ich |  hrášky
pokračování :)

Nezabralo to dlouho a museli z McDonaldu odejít. Ne, že by snad chtěli, ale museli. Prodejnu zavřela hygiena. To když několik jejich hostů zaskočila žloutenka. Všichni zaměstnanci dostali výpověď a ještě ke všemu museli chodit na testy. Proto si i hrášci museli hledat novou práci.
Stále neměli ani korunu. Tentokrát však měli aspoň praxi v potravinářském průmyslu. Vždyť pohovor do takového řetězce není vůbec těžký. Chceš u nás pracovat? Máš potravinářský průkaz? Ouha. Museli si hledat práci jinde. Obešli jednu prodejnu za druhou, nikde je však nechtěli. Nakonec se jich ujali až v prodejně s botami. Prý jsou boty i tak dost špinavé a potenciální žloutenka nikomu nemůže ublížit. Hned první den začali navážet zboží, prodávat u pokladny a radit zákazníkům.
"Neměli by jste tyhle v menší velikosti?"
"Nosím je teprve chvilku a začaly se párat. Koukněte."
"Mně se nějak nezdají. Nemáte je ve světlejším odstínu?"
McDonald, nebo obchod s botami? Dny ubíhaly ve stejném rytmu. Z ruky k losům a od losů zase do práce. Občas přišla stálá zákaznice ukázat právě narozené děťátko. Jindy si zase došla koupit černé boty na pohřeb manžela. Rok za rokem uběhly a hrášci ještě několikrát museli změnit práci. Když odešli do důchodu, pracovali zrovna jako skladníci v knihkupectví. A stále ještě nevyhráli. Občas se jim podařilo vyhrát menší částku. Pár tisíc nebo i desítek tisíc. Jenže to vše utratili znovu za losy. Kdyby se o svém životě s někým poradili, jistě by jim řekl, že jsou gembleři a potřebují pomoc. Jenže oni se s nikým neporadili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. prosince 2016 v 17:53 | Reagovat

Tak snad to s nimi nakonec dopadne dobře ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama