čtvrtý a pátý hrášek1

7. prosince 2016 v 18:11 | Ich |  hrášky
Čtvrtý a pátý hrášek si byli nesmírně blízcí. Neoddělitelní skoro jako dvojčata. Kam se vrtnul jeden, tam hned spěchal druhý. Proto není divu, že se po rozchodu vydali do světa spolu. Bok po boku si chtěli splnit svoje sny. Jeden chtěl být spisovatelem, druhý zase malířem. Rozhodli se tedy, že vydají knihu spolu a proslaví se oba. Zbývala jim však poslední překážka. Jak knihu vydají?
"Jak ji vydáme?"
"Zkusíme to v nakladatelství."
"A když nás odmítnou?"
"Tak si ji vydáme sami."
"Ale to bude spousta peněz."
"To nás přece nezastaví."
"My peníze nemáme."
"Musíme si je vydělat!"
"Jak?"
"Vsadíme si a vyhrajeme."
"Jenže los stojí peníze."
"Tak si najdeme práci."
Bylo, nebylo, vydali se tedy hledat práci. Bez vzdělání, bez praxe? Začali v McDonaldu smažit hranolky. Načuchli pachem oleje, dostávali jen malou almužnu a přitom se nadřeli jak koně. Jim to však nevadilo. Potřebovali si přece vydělávat jen do doby, než vyhrají v loterii. Jenže lidé v loterii nevyhrávají na počkání a to samé platí i o hrášcích. Pracovali den, dva pracovali dokonce do první výplaty. Hned se však rozeběhli do první trafiky a utratili vše za losy. Po nedělním slosování však byli opět bez peněz.
Den za dnem se vydávali na směnu, dělali dokonce přesčas, aby mohli koupit více losů. Za jejich píli je dřív nebo později museli povýšit. Už se nevěnovali jen úklidu a smažení hranolek. Teď mohli i opékat maso a připravovat hamburgery. K tomu všemu samozřejmě za vyšší plat.
Uběhly týdny i měsíce a oni stále nevyhráli. Najednou začali v práci trávit skoro veškerý svůj čas. V noci, když byl obchod zavřený a oni přespávali v zadním kamrlíku, propadali stále větší beznaději.
"Nechme toho. Takhle knihu nikdy nevydáme."
"I tak potřebujeme peníze. Na barvy, papír a na štětce."
"Co kdybychom si je někde půjčili? Až vydáme knihu a zbohatneme, všechno vrátíme."
"A kdo by nám je půjčil?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 8. prosince 2016 v 12:00 | Reagovat

Plat v McDonaldu je docela slušný, na mé poměry...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama