bramborový salát

29. prosince 2016 v 0:29 | Ich |  téma týdne
Kdybych se mohl rozhodnout jinak, tak bych vánočního salátu udělal trochu míň. Nic jiného bych na něm neměnil. Jinak byl po všech stránkách perfektní. Dokonalá rovnováha mezi bramborami, mrkví a majonézou mu dodala skvělou chuť. Ne že by ho bylo až příliš, ale vzhledem k tomu, že tento salát byl jen můj, byl jsem na jeho pojídání sám. Takhle nějak se cítil Herkules, když měl čistit Augiášův chlév.
Obrovská mísa ležela nachystaná v komoře pouze na povel zahajující štědrovečerní večeři. Do toho. Prohlásila mamka a já dostal pořádnou naběračku bramborové dávky. Mmmm ještě teď cítím, jak se mi rozplýval na jazyku. Jenže po Vánoční večeři a půlnočním přídavku přišla chvíle, kdy jsem si uvědomil, že jsem to opět pro jednou přehnal.
Lžičku za lžičkou jsem se salát projídal do hlubin mého žaludku, kde se rozhodl zabarikádovat se na zimu, nebo spíš na léto, v podobě tuku. No po pár dnech jsem se mísou probojoval až k jejímu dnu. Jeho krásně bílý úsměv mě přivítal. Jenže pak přišlo uvědomění. S bílým dnem přišel taky konec toho božského salátu, který jsem do sebe musel cpát víc n sílu, než na chuť.
Udělal bych ho trošičku méně, ale ne aby ho bylo míň. Pouze proto, abych si ho později mohl udělat znovu čerstvý a užívat si ho ležérně a s poklidem do haleluja.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 29. prosince 2016 v 8:56 | Reagovat

Taky ho mám ráda, ale jen na Vánoce :-D

2 Kazimír Kraťas Kazimír Kraťas | Web | 29. prosince 2016 v 11:22 | Reagovat

Jsem zoufalý ošklivý panic se zanedbatelným IQ i délkou údu a s komplexem méněcennosti. Zoufale potřebuji vaši pozornost. Potřebuji vaše komentáře, až už utěšující či lítostivé, nebo nenávistné. Prostě potřebuji mít pocit, že se o mne někdo alespoň jednou v životě zajímá, ať už v dobrém, nebo špatném. Potřebuju to snad ještě naléhavěji než první sex, funkční pistoli, nebo preventivní proplesknutí, abych se konečně probral a přestal ze sebe dělat šulina na těch internetech.
Jedná se sice o reklamu, ale alespoň jsem upřímný, říkám to narovinu a racionálně vysvětluji důvody, proč stojím o větší návštěvnost. Krom toho - za každou jednotlivou návštěvu na mém blogu se o jednu vteřinu zkrátí čas, zbývající do ztráty mého panictví! A to se vyplatí, zvláště jste-li filantropové!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama