tatabu

18. listopadu 2016 v 20:57 | Ich |  téma týdne
Papoušci, to jsou velmi upovídané zvířata. Často nezavřou zobák ani ve spánku, to pak většinou vyskřekují o zamlžené obloze a praotci papouškovy, který svými křídli zastiňuje oblohu od západu na východ. V malém zverimexu podél východního břehu Vltavy však mají někoho zcela vyjmečného. Dvakrát už se dostal do televize a pravidelně se na něj chodí dívat malé děti ze základní i mateřské školy. Maskotem jejich obchodu je menší pestrobarevný papoušek, který nedokáže říct nic jiného, než tabu. Občas se zasekne a řekne jen ta, jindy se zas zakoktá a vypadne z něj krátké tatabu, nebo i tatabubu.
Zhruba jednou za týden se do obchodu vtrhne muž s pláštěm a vycházkovou holí, chce papouška koupit, jenže i přes nabízenou sumu, ho majitelka odmítá prodat. Říká se, že jí přirostl k srdci, nebo že do zverimexu přináší zákazníky a prosperitu. Kdyby však lidé věděli, že pravda je někde úplně jinde.
To je tak. S normálním papouškem je to hrozně snadné. Člověk by na něj klidně mohl zapomenout a nic by se nestalo. Teda nestalo. Papoušek by určitě vyváděl jak v lese a ztropil by povyk nejmíň na tři patra daleko, dokud by ho někdo nenakrmil. Není divu, že vzniklo pořekadlo mluvit jako papoušek. Průměrný papoušek zná víc sprostých slov, než má na sobě peří.
Jenže tenhle papoušek je prostě jiný. Možná trochu hloupý, ale jen pokud považujete za hloupost, když se papoušek neozve, pokud má hlad.
Stejné je to s koupáním. Ve všech knihách o chovu papoušků se uvádí, že se musí koupat třikrát do týdne a alespoň jednou si umýt peří šamponem a kondicionérem. Co víc, voda nesmí být ani moc horká, ani moc studená, tak asi čtyřicet stupňů celsia. Hotová věda starat se o papouška a to některé papouščí primadony se chtějí koupat i sedmkrát do týdne.
Jenže tenhle papoušek? No vážně jednou ho majitelka zapomněla v zapnuté lázni. Když ji přilákala vůně pečeného kuřete, zhrozila se a hned vylovila papouška z už skoro vařící vody, div si ruky nepopálila. Zbytek týdne strávil papoušek na Jipce, jen občas zvednouc hlavu, skřehotajíc tabu, tabu tabu.
Ne, majitelce je vše jasné. Papoušek se prostě prodat nesmí, kdo jiný by se o něj staral tak jako ona?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama