náměstí pozemského hluku

3. listopadu 2016 v 15:01 | Ich |  zbytek
Příběh se mi vůbec nepovedl, ale už od února, kdy jsem ho začal psát mi ležel v kolonce rozepsaných. Proto jsem ho nějak dopsal, i když je špatný a utěšuju se myšlenkou, že se stejně asi nenajde nikdo, kdo by ho vůbec četl.

"Vážení diváci, omlouváme se za přerušení programu, ale přinášíme vám naléhavé zprávy. Provládní milice obklopila sídlo parlamentu a požaduje vydání opozičních poslanců. Na místě je teď policie a s nimi samozřejmě Patrik Zralý. Patriku můžeš nám říct, jak vypadá situace na místě?"
"Zdravím všechny diváky do studia. Situace je zde velmi kritická a tak k obrazovkám raději nepouštějte děti. Opakuji, odveďte raději děti dál od obrazovek. Policie by proti demonstrantům mohla brzo použít mírumilovné přesvědčovací prostředky. Za Žádnou cenu nepouštějte k obrazovkám děti"
"To vypadá na závažnou situaci. Můžeš nám do studia Patriku vysvětlit, jak ke všemu došlo?"
"Vše začalo jako tiché rozloučení se s generálem Svobodou. Smuteční průvod zamířil od svatyně na hřbitov. Studenti se však z povoleného průvodu odtrhli, vyzbrojili se transparenty a vydali se sem před parlament. Jak můžete slyšet za mnou, provolávají slávu naší vládě a hrozí útokem proti opozici. Situace je opravdu vážná. Mnoho poslanců vyjádřilo obavy o svůj život a požadují zásah policie. Dokonce se objevují zprávy, že je celý protest zinscenován na příkaz zahraničních vlád, které se snaží narušit mír v naší krásné zemi."
"Můžeš nám tedy prozradit, jak situací řeší policie?"
"Policie zatím nehodlá zasahovat. Prozatím se snaží vyjednávat s demonstranty za pomoci slzného plynu a vodních děl. Zástupci studentů však na jejich výzvy nereagují a někteří se snaží i bránit. Situace je hrozně hektická a mění se z minuty na minutu. Všichni by se proto měli držet od náměstí dál. Policie zatím uzavřela všechny přístupové cesty a nikoho nepouští."
Najednou se z obrazovky začnou ozývat výstřely doprovázené výkřiky.
"Patriku! Co se stalo?"
Obrazovka vysílající přenos z náměstí najednou zšedne a z reproduktorů se ozývá jen šum. Ve studiu zavládne zaražené ticho.
"Omlouváme se divákům za komplikace. Za okamžik se pokusíme s Patrikem znovu spojit. Nyní vám však přinášíme vtipná videa koček."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sarah's History Sarah's History | Web | 6. listopadu 2016 v 1:43 | Reagovat

Utěšovat se tím, že tato povídka nikoho nebude zajímat bylo zbytečné, neboť jsem sem shodou okolností zavítala já a přečetla to jedním dechem.
Mohu Tě zároveň ujistit, že se Ti povedla, ačkoliv hned v úvodu se čtenáře snažíš přesvědčit o opaku. Upřímně jsem na žádném blogu už dlouho nečetla tak kvalitní obsah, jaký jsem našla zde.
Tak tedy ještě jednou to, co jsem již nakousla - je to skvělé! Krátké, poutavé a originální. A ten kočičí závěr je neméně dokonalý, i přes všechnu vážnost si nenecháš ujít prostor pro humor. Píšeš úžasně, musím si toho od Tebe prohlédnout více. Nuže, přeji mnoho štěstí s dalším psaním! Moc Ti to jde, jen tak dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama