Lincoln

5. listopadu 2016 v 23:28 | Ich |  téma týdne
Pondělní chodbou proklapou boty až k proskleným dveřím. Když se otevřou, do místnosti vejde muž v uniformě a hned zprudka spustí.
"Máme modelovou situaci. Starý muž našel v lese nad ránem zpola zahrabané tělo. Podle oblečení šlo o barmana. Neměl u sebe nic, kromě rozbitých kukačkových hodin, které ležely půl metru od těla. Co mi o tom řeknete?"
Ve třídě je najednou ticho. Ani padající jehlu by nešlo přeslechnout.
"Já, já, já prosím..." Vyšvihne se ruka rozzářeného studenta.
"Mluv!" Zády ke studentům začne psát na tabuli neznámé čísla.
Asi dvacetiletý kluk se postaví a významně se rozhlédne po třídě.
"Oběť šla nejspíš z práce. Noční podniky obvykle zavírají hluboko do noci. Část tržby měl zrovna u sebe. Okrádal majitele a jeden z hostů si toho všiml. Po zavíračce na něj počkal u zadního vchodu. Po nezdařené loupeži se rozhodl těla zbavit v lese." Pak se ještě párkrát podívá na spolužáky a posadí se.
"A co kukačkové hodiny? Ty se našly proč?"
"V baru byly na zdi staré kukačkové hodiny, do kterých oběť schovávala krácenou tržbu před tím, než ji nastřádanou chtěl odnést domů." Po tomhle prohlášení se na jeho záda snese několik obdivných a závistivých pohledů.
"Špatně!" Učitel zamračeným pohledem sjede celou třídu a pokračuje. "Ostatní se ani nezmůžou na vlastní názor? Proč jste se vlastně přihlásili na policejní akademii? Myslíte, že seriály z vás udělaly detektivy? Nebo vás k tomu vedlo něco jiného? Jenže policie nepotřebuje bandu hlupáků, kteří dokážou jen tupě zírat do stolu. Jste tu možná jen první den, ale radši se sbalte a vraťte se domů!"
"Jenže vy jste nám nedal dost indicií." Ozve se ze zadní lavice jeden z odvážnějších studentů.
"Tady jste u policie. Nehrajete videohru, když nemáte dost informací, musíte si další sehnat. Na tabuli máte moje identifikační číslo. Pokud se rozhodnete zůstat, pak mi do zítřka pošlete esej o tom, proč jste se přihlásili k policii."
Poté prásknou dveře, až se skleněná výplň rozklepe a hodina je rozpuštěna. Jeden ze studentů však vystřelí z lavice a na chodbě doběhne učitele.
"Kdo ho teda zabil?"
"Napadlo tě někdy, co by se stalo, kdyby se Lincoln nestal prezidentem, ale místo toho se stal barmanem?"
"Ne, proč?" Poškrábe se na hlavě zmatený student.
"Policista by měl vždycky zvažovat všechny možnosti. I ty málo pravděpodobné."
"A hodiny?"
"Ty už tam ležely předtím. Ve tmě si jich Lincolnům vrah nevšiml, jinak by si je určitě odnesl domů a spravil by je. Ty vás měly pouze zmást.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 6. listopadu 2016 v 12:07 | Reagovat

Zajímavá situace ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama