elektrárna3

10. listopadu 2016 v 22:09 | Ich |  elektrárna
pokračování :)

Zbytek cesty skrze podlaží probíhal v tichosti. Můj počáteční úžas rychle vyprchal. Většinou jsme jen procházeli chodbou, která byla na stěnách, stropu i podlaze obalena vrstvou trubek a kabelů. Jen občas jsme prošli okolo dveří, které však byly zavřené. Když jsme došli k železným vratům s velkým nápisem NEVSTUPOVAT konečně se dal můj průvodce znovu do povídání:
"Teď tě seznámím s Petrem. Týden tě tu bude zacvičovat. Nemusíš se bát. Dělá to běžně, takže ví co a jak. Potom tě čeká vojenský výcvik, jsou to jenom základy, které do tebe dokáží nahustit za sedm dní. Je to tady celý pro armádu a jsme dost blízko obrané linie, vedení se obává, že by nepřítel mohl jednou prorazit a napadnout nás. Takže pokud nechceš umřít, mohl by se ti výcvik hodit. No a potom pokračuješ další dva týdny zaškolováním u Petra. Každý zaměstnanec se u nás školí jen měsíc, potom budeš už dělat sám a Petr tě u toho bude kontrolovat. Chápeš? Za dva měsíce už to budeš mít všechno na vlastní triko, tak se rychle uč. Jediný co nechceme je, abys tu něco rozbil. Jasné?"
"A-a-ano." Zakoktal jsem vyděšeně.
"Tak to je dobře. Teď už jsem ti řekl všechno, co jsem měl." Potom prošel železnými vraty a před námi se objevil výhled na obrovskou šachtu obtočenou po obvodu hliníkovým lešením. Ohromná jáma v zemi je na vrchu zastřešená hučící kovovou mašinou s otvorem uprostřed ze kterého padal dolů do propasti proud vody a pokračuje dál do temnoty.
"Tuhle turbínu a všechny ostatní na patře má na starosti Petr a dva další technici. Na každé patro tu jsou tři pracovníci a pak občas někdo další. To má každé patro jinak. Neměl bych ti to říkat, ale pokud vše zvládneš, budeš dělat na jednadvacátém patře. Tak se snaž."
Potom už mě jen v tichosti odvedl k technikovi v řídící místnosti, který kontroloval směsici displejů a blikátek.
"Tak hochu rád tě poznávám, ale vypadá to, že se nám na turbíně ulomila lopatka. Takže tě dnes čeká tvoje první odstávka, máš to ale štěstí." Popadl Petr nástroje a rychle odešel z kontrolní místnosti. Já neměl moc na vybranou, a tak jsem šel tiše za ním.
No a takhle začal můj první den v elektrárně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama