druhý hrášek2

30. listopadu 2016 v 19:33 | Ich |  hrášky
pokračování :)

Musel si tedy najít úkryt a který zapadákov by mohl být lepší, než vzdálené břehy širé Austrálie? Jenže dostat se do Austrálie, to není jen tak. Jako nelegální přistěhovalec bez identity se musel připlavit ke břehům na chatrném člunu, do kterého navíc zatékalo. Na palubě se na slunci smažily hromady lidí, a když člun konečně zajala pobřežní stráž, bylo to pro ně skoro vysvobození. Těžko říct, jestli to bylo ledabylostí úředníků, nebo jen mazaností hráška, ale přísnou kontrolou stráže nakonec přece jen proklouznul.
Na břehu tak mohl rozjet svou šou nanovo. V divočině zápasil s lítými zajíci o holé přežití a rozšířil svou sbírku jizev o další zářezy. Nakonec si jednoho osedlal a s dalšími kovboji hnal dobytek a stáda vyprahlou zemí k prodeji. Když ho to omrzelo, udělal si vlastnoručně z věrného zajíce boty a opalujíc se na pláži, z něj byl plavčík. Jenže jak se takhle vyvaloval na lehátku, šel kolem kapitán lodi, praštil ho v jeho nepozorném snění po hlavě a odvlekl ho na loď, kde se musel dřít jak mezek v kuchyni.
"To se nedá jíst." Řvali na něj rozzlobení námořníci. "Odnes si tu šlichtu, než ti ji narvu do krku." Skončil mu takhle jednou talíř přímo na hlavě.
Takhle se plavili při pobřeží ještě pár týdnů, jenže pak měli nabrat směr otevřené moře a nikdo mu nechtěl říct, kdy se vrátí zpátky.
"Co se staráš. Kapitán řídí loď, to není tvoje starost." Bouchnuli mu před nosem na velitelském můstku.
Tu noc se pak pokusil o útěk. Pomalu se vyplížil z kuchyně, kde nejen pracoval, ale také měl na bednách rozhozené své lůžko. Našlapoval po špičkách okolo noční hlídky a už spouštěl na hladinu záchranný člun na kterém by se zachránil. Jenže něco, nebo někdo spustil poplach. Chudák hrášek byl dopaden a svázaného ho přivedli před kapitána.
"Ty kryso, jsi chtěl utéct. No však uvidíš." Bylo to poslední, co od něj slyšel. Pak ho omráčili, namalovali červenou barvou a zamkli do krabičky od sirek.
Když ho konečně pustili, odvedli ho na palubu, kde na něj přilepili řadu hejblátek a čidýlek, načež ho řetězem připevnili k mořskému dnu jako bójku a odpluli pryč.
"Plav, jestli chceš žít. Za čas se pro tebe vrátíme." Zakřičel na něj ještě z paluby člen posádky.
No a tak hrášek plaval, seč mu síly stačily. Kdo ví, jak to s ním pak dopadlo? Výzkumná loď se po týdnu potopila a jen pár lidem se podařilo zachránit. Nepřežil nikdo, kdo by znal souřadnice plavby lodi a dokázal by určit, kam byl hrášek s měřícími zařízeními umístěn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 1. prosince 2016 v 5:42 | Reagovat

Podle mě přežije. Signální bóje mají vysokou míru návratnosti. :)

2 Janelle Janelle | Web | 19. července 2017 v 10:19 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6Plus. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobností WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama