druhý hrášek1

27. listopadu 2016 v 17:26 | Ich |  hrášky
Druhý hrášek se z popelnice zakutálel mnohem dál. Vždyť se taky vždycky považoval za světáka znalého všech poměrů a dění. Vydal se tedy cestovat a poznávat svět. Jako první zamířil do Indie. Cesta to byla dlouhá a většinu jí strávil drkotajíc zuby zakutálený mezi kufry v nákladovém prostoru, aby se aspoň trochu zahřál. Letadlo však ani nedosedlo, on už ze sebe otřepal všechnu námrazu a skočil si to rovnou na zem. Přímo do centra.
"Preclíky. Chutné preclíky." Bylo to úplně první, co zde slyšel.
Panečku ten toho v Indii ale zažil. Na trhu zápasil ve vlnách vařícího se ragů. V chudinské čtvrti závodil hnán davem rozběsněných, hladových dětí. V místním call centru se schoval pod stůl a vždycky když někdo volal, začal ho šimrat na nohách. Nakonec ho však všechna ta zábava přešla. Našel si klidné a dobře placené místo v právě městem projíždějícím cirkusu. O jeho představení, ve kterém zvedal nad hlavu slona, psaly všechny místní plátky a sám velký guru Paša se na něj dojel podívat. Při jeho vystoupení se neustále drbal na turbanu a nakonec za ním přišel do zákulisí.
"Teda řekni mi, kde se v tobě bere všechna ta síla?" Zpustil hned zhurta. "Studuje tajemství jógy už třicet let, ale nic takového jsem dosud neviděl."
Malý hrášek však zůstal neoblomný. Přece nebude své obchodní tajemství vyzrazovat dál. Vždyť by přišel na buben. Nakonec však jeho vystoupení stejně nabralo rychlý konec. To když se pokusil žonglovat se třemi slony najednou. Jeden po druhém sloni spadli a zlámali si vlas. Přímo legendární fiasko, které se opravdu stalo jeho nejznámějším vystoupením. Musel utéct nejen před naštvanými diváky a principálem, ale pronásledovali ho také ochránci zvířat, greenpease a rozzuřená matka jednoho ze slonů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 29. listopadu 2016 v 3:44 | Reagovat

Slyšel jsem, že rozběsněná matka slonů dovede rozdupat celé stádo mravenců.

2 Eliss Eliss | Web | 30. listopadu 2016 v 12:14 | Reagovat

Chudák hrášek, dopadl dost zle :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama