Autor2

20. října 2016 v 15:29 | Ich |  zbytek
pokračování :)

Úkol přitáhnout střední část monolitu má na starost několik desítek part jako je ta naše. Kamenný válec však váží několik stovek tun a posunuje se vpřed jen s největším nasazením každé party. Až se nám podaří ho dotáhnout na místo určení, další party se pokusí kámen vyzdvihnout a umístit ho na spodní část brku. Úkol to však není vůbec jednoduchý. Před deseti lety se o to samé už jednou pokusili. Při usazování však spodní část nevydržela a horní část ji svou vahou rozdrtila na prach. Vytesání nových částí brku zabralo dalších deset let a mezi dělníky se proslýchá, že jestli to tentokrát nevyjde, nechá nás král všechny popravit a sám autor si naše jména zapíše do knihy.

Po dvou měsících se na obzoru objevily první obrysy. Zapadající slunce ozářilo profil našeho cíle a všichni okolo začali jásat. Po dokončení práce dostaneme měsíc volno. Oslavy však přerušily údery a křik dozorce:
"Dělejte, do práce. Hned. Nebo dnes přijdete o oběd."
"Sklapni konečně." V rozmařilém opojení se někdo zapomněl a připravil tak všechny o oběd i večeři.
Už jen pár týdnů a mohl bych být doma. Jak asi děti vyrostly? Nejdřív bych se však měl jít pomodlit k Autorovi. Třeba mému životu připíše pár světlejších veršů. Třeba by mě mohl odepsat z celého tohohle podniku a já se tak mohl v klidu starat o rodinné pole.

"Konečně." Ozvalo se pár zdušených výkřiků, když se nám konečně podařilo dopravit náklad na místo určení. Posledních pár týdnů bylo mučivých. Cíl jsme měli v podstatě na dohled, ale přesto byl tak tak daleko. Překvapivě se nejvíc lidí pokusilo o noční útěk až v tomhle posledním úseku. Trávit většinu dne s vidinou konce před očima, která se však přibližuje neskonale pomalu, zlomilo více než jen jednu vůli. Nakonec se však vše podařilo.
"Díky autorovi." Vyslovil jsem tichou modlitbu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama