štěstí2

29. září 2016 v 10:43 | Ich |  obchod
pokračování :)

"Myslím, že bych ti mohl pomoct." Zastaví ho prodavač. "Ale nebude to lehké, ani levné."
"Vážně?"
"Můžeme zkusit vypátrat vraha, ale nevím s jakým úspěchem. Záleží na tom, kdo je vrah a kolik stop po sobě zanechal. Možná ho ani magie nedokáže najít. Nebo se ho můžeme pokusit zabít rovnou, ale to by tě stálo život."
"A co až ho najdete?"
"Najdeš ho ty a musíš zjistit jeho jméno. Bez něj se dál nepohneme."
"Proč jméno?" Diví se muž.
"To abys ho mohl udat na policii. Anonymní udání ještě nikdy ničemu neublížilo."
"Ale já ho chci zabít."
"Tak to musíš zjistit jeho jméno a přijít mi ho říct." Povzdechne si prodavač a odejde do tmavé části obchodu. Když se vrátí, nese si plátěný pytlík, který prodává zákazníkovi. "Tohle ti pomůže s pátráním."
"Co to je?"
"Střelný prach smíchaný s trochou rudého stříbra."
"Střelný prach?"
"Vrať se domů a na místě, kde zemřela tvá žena, ho rozprášíš. Nakonec střelný prach zapálíš. Měl by ses na to dobře obléct. Hlavně něco pevného a nehořlavého. Jo a taky brýle si vezmi a něco na hlavu."
"Není to nebezpečné? Já bydlím v bytě. Nechci vyhodit celou bytovku do vzduchu."
"Neboj. Když ho jen rozprášíš, tak shoří a nevybuchne. Je to bezpečné."
"A to bude stačit, abych našel vraha?" Pochybuje muž.
"Ne to ještě není vše. Místnost bude plná kouře. Otevřeš okna a necháš ho vyletět. Jenže ho pak budeš muset sledovat. Proto je v něm rudé stříbro. Půjdeš za červeným oblakem a když ho neztratíš, tak tě dovede k vrahovi. Bude to dost rychlé, tak si vem kolo nebo motorku."
"A to mě dovede až k vrahovi?"
"Možná."
"Možná?"
"Můžeš ztratit stopu. Pokud nezvládneš vrak sledovat, ztratíš stopu a druhou šanci už nedostaneš. Taky si můžeš půjčit čtyřkolku. Kdybys jel přes les, nebo po poli."
"Po poli?"
"Jenom doufej, že je tvůj vrah v tomhle státě. Klidně může být na opačné polokouli."
"A nešlo by ho najít jinak?"
"Šlo, ale není velká šance na úspěch. Tohle je nejlepší možnost."
"Proč? Vždyť je to jen střelný prach."
"Možná proto, že nic není tak jednoduché, jak se zdá na první pohled. Slyšel jsi někdy rčení, že někoho doprovází vůně střelného prachu? Jsou toho plné kovbojky, ale platí to i dnes. Střelný prach je podivně přitahován k vrahům a zabijákům. Vlastně nevím proč, jeden můj přítel prohlašoval, že vrána k vráně sedá a střelný prach způsobil smrt tolika lidí, že už ho to definitivně změnilo. Můžeš to brát, jak chceš, ale kolem každého vraha je nepatrný nádech jeho vůně. Jen u pořádných zabijáků je však natolik silná, aby sis toho mohl všimnout." Dokončí vyprávění prodavač. "Budou to tři tisíce. Máš u sebe dost peněz? Nemám tu zrovna levně."
"Jo."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama