růže3

23. září 2016 v 17:21 | Ich |  obchod
pokračování :)

Po čase se muž vrátí a v podpaží si nese kytici.
"Mám je."
Prodavač se ještě chvilku dívá na televizi, ze které se ozývají zvuky basketbalu.
"Stejně jim to vůbec nešlo." Povzdechne si, a pak televizi schová. "Máš jich třicet?"
"Třicet dva kamaráde. Vzal jsem ještě do zálohy."
"Tak mi je podej a já se do toho pustím."
Potom si vezme růže, opatrně z nich oškube okvětní lístky, přinese ze zadní části obchodu mixér a všechny lístky pomixuje. Dále si donese konvici s horkou vodou a nalije ji do spodní baňky, pod kterou zapálí kahan. Potom na ni zasune horní baňku a brzo začne proudit voda úzkou trubičkou ze spodní baňky do horní.
"Dole vzniká přetlak a vytlačuje vodu vzhůru. Vypadá to úžasně."
"A k čemu to je?"
"Teď se tam přidají rozmixované lístky růže." Odpoví prodavač a vyškrábe lístky do otvoru v horní baňce. "Voda je ještě horká a celé se to vyluhuje." Potom vytáhne ze zásuvky bílý prášek a přidá ho dovnitř. "To je prach ze sedmi kontinentů. Zařídí, aby se lístky lépe vyluhovaly. Není pak potřeba tolik růží." Nakonec ještě stáhne kahan na mírnější teplotu. "Tak a teď už musíme jen čekat."
"A to je všechno? Nic víc? Žádné zaříkávání, žádná krev kozy, žádné vlasy právě narozeného dítěte? Jen tohle?"
"No pokud chceš, mohl bych tam zkusit hodit starého švába, ale nejspíš se tím sníží účinnost parfému."
"Takže mi stačí potřít se růžovými lístky a to mi má zaručit sex s jakoukoliv ženou? No skvělý, tak na tohle ti nenaletím." Zlobí se muž a otáčí se k odchodu.
"Kdybys měl růžových lístků dost, stačilo by je vyvařit a vodu dostatečně vydestilovat, abys měl silný koncentrát. Ale taky bys příšerně smrděl a žádná žena by vedle tebe nevydržela tak dlouho, aby vše začalo působit."
"Děláš si ze mě srandu?"
"Ne, myslím to naprosto vážně. Celé kouzlo se skrývá v růžích, jenom musíš přijít na to, jak ho z nich správně dostat. K tomu je kávovar. Skrývá v sobě mnohem víc, než si myslíš." Tváří se hrdě prodavač, jako by ho sám vyrobil.
To muže nahlodá, a tak ještě zůstane. "Pořád to nezní dost přesvědčivě. Růže takový kýč, kdybys vymyslel aspoň něco přesvědčivějšího. Ne obyčejné růže."
"Obyčejné růže? Vždyť ani nevíš, o čem mluvíš. Proč myslíš, že se ženám dávají růže?"
"Protože se jim líbí?" Tipuje zákazník.
"A tobě se líbí růže?"
"Mají zvláštní kouzlo."
"Takže se ti nelíbí?"
"Kytka jako kytka." Přizná muž a znovu si otře zpocené čelo.
"A navíc mají trny. Proč teda ženě koupíš růži a ne něco lepšího?"
"Protože je to zvyk?"
"Pamatuješ si příběh o růžence? Jakby ne, zná ho každé malé dítě. A co se jí stalo, když se píchla o růži?" Vyptává se dál prodavač.
"No usnula a probudil ji až polibkem princ."
"Nepřipadá ti to povědomé? Našla růži a upadla do netečného stavu? Nechodí snad zamilovaní lidé jako bez duše, dokud nepotkají svoji lásku? Není snad polibek běžný pozdrav milenců? Celá pohádka je jen o růži a o tom, že v ženách jejich vůně probouzí touhu." Potom zkontroluje množství kapaliny překapané z horní baňky do spodní. "Rozumíš už tomu?"
"Něco by na tom mohlo být, příteli."
"Je to nějaká chemikálie schovávající se za vůní růže. Je docela těžké získat ji v dostatečném množství, ale o to se právě starají runy na filtru, a proto celý proces trvá hodinu."
Nakonec se spolu oba domluví a pět tisíc zmizí v pokladně, zatímco malá zkumavka parfému skončí v zákazníkově kapse, který spokojeně odchází z obchodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. září 2016 v 17:34 | Reagovat

Výborný příběh :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama