rádio1

8. září 2016 v 14:15 | Ich |  zbytek
U staré a rozbité silnice vedoucí na Žatec leží rádio. Včera pršelo, zem je rozmoklá a ze země trčí už jen jeden roh a zkřivená anténka. Kdo ho tu tak nezodpovědně pohodil? Kdo ho nezanesl do sběru? Jistě děda Kotek je a byl lump, ale tohle je už vrchol. Takhle schválně znečišťovat přírodu. Že se nestydí.
Rádio leží v blátě. Je mu zima a táhne mu na baterky. Copak jsem dobře nesloužilo přemýšlí. Vzpomíná na doby kdy živě hrávalo veselé písničky. Za mlada z reproduktorů zněl Karel Gott. Dám dělovou ránu vyřvávalo z okna do ulice tak silně, až si sousedé došli stěžovat. Jindy si notovalo do rytmů klasické hudby klavírního koncertu v B-moll. To všechno byly ty dobré časy.
Pak přišla ta divná hudba. Řev a spousta bubnů. Až rádio bolely reproduktory i uši. Highway to hell a Comes as you are. Příšerný řev. Ale tentokrát si nikdo stěžovat nedošel. Možná, že lidé ohluchli a písně museli řvát jen proto, aby byly vůbec slyšet.
A čas šel dál. A pak už nic. Přišly Vánoce a Lojza dostal nové rádio. I s přehrávačem. Co se dalo čekat. Starý tranďák už na novou muziku nestačil a celkově na něj byl ošklivý pohled. Pak rádio ještě chvilku stálo na polici a chytalo prach, ale při jarním úklidu Lojza naložil rádio do auta spolu s několika dalšími zbytečnostmi a po cestě nakoupit je všechny vyházel z okýnka. Jaký to skvělý osud.
Jednoho dne u silnice s prasklou pneumatikou zastavilo auto. Vystoupil z něj starší pán, přeměřil si pneumatiku a když do ní dvakrát zkusmo kopnul, zahudroval, že za jeho mládí pneumatiky vydržely víc, otevřel kufr a začal pneumatiku vyměňovat. Rádio to všechno zaznamenalo. Zaznamenalo a začal dokonce doufat, že by ho mohl starý pán zachránit. Očividně dokáže docenit klasiku, jako je on. Jenže v blátě si ho určitě nevšimne. Ach jo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irei Irei | Web | 8. září 2016 v 18:48 | Reagovat

Pěkné. Povedlo se Ti to. Jen tak dál. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama