mandarinka1

11. srpna 2016 v 19:52 | Ich |  mandarinka
Malá mandarinka začala růst na keříku skoro hned na konci zimy. Teda kalendářní zimy. Španělsko ovládlo příjemných sedmnáct stupňů a lidi dávno začali chodit na procházky a do přírody. A čas ubíhal a mandarinka rostla a rostla, až skoro úplně povyrostla celá. Houpala se na svojí šťopce a zpívala a smála se a povídala si s ostatními a pískala a koukala na hvězdy a dělala prostě všechno, co takové dospívající mandarinky dělají.
Když však přišel její čas a ona byla zralá, začala se těšit. Prej že pojede na výlet a poletí letadlem a uvidí vzdálené krajiny a lidi co v nich žijí a oni budou mluvit hrozně směšnou řečí a dělat různé skopičiny, které by rozumný a uvážlivý španěl neudělal. A prostě se bude mít jak v bavlnce, protože ji zabalí do měkkého polstrování, aby se jí po cestě nic nestalo, a pak ji odvezou do obrovské galerie, kam vozí jen ty nejvýstavnější mandarinky a pomeranče a banány a kam se dostanou jen ti nejlepší z nejlepších. Pak se na ni budou lidi chodit dívat a všichni ji budou obdivovat a před její krásou jistě nejedna dáma zalapá po dechu. Takže po tomhle všem se mandarinka vlastně ani nemohl dočkat a když si pro ni přišla paní sběračka, ani ji nemusela ustřihnout, jak se mandarinka samou radostí uškubnula z keříku sama.
Potom ji zabalili, naložili a jenom se tak mandarinka zamyslela, už byla vystavená v kauflandu. Tady teprve viděla věcí. Staré lidi co ji ohmatávali i na těch nejintimnějších místech a prskali na ni. Mladé lidi, kteří nad ní jen opovržlivě ohrnovali nos a ještě menší lidi, kteří do ní šťouchali, a potom vřískali a všude běhali do svých výkřiků: "Máš babu, máš babu."
Nejenže potakala všechny tyhle lidi, poznala taky spoustu jiného ovoce a zeleniny. Hrozně se na krátko skamarádila s jednou místní mrkví, která zde byla krátce, ale i tak jí toho stihla hrozně moc nakukat o bio a fair trade a kdo ví o čem ještě. Pak tam byl podivínský banán, který docestoval až z jakési Kolumbije a neustále se vrtěl do zvuku jakési hudby, kterou má každý ve svém srdci. No a nebo plechovka fazolí, která na ni dělala obscénní gesta z regálu stojícího u zdi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama