gardenie5

8. srpna 2016 v 23:11 | Ich |  gardenie
pokračování :)

Je to tady. Milan je opět v zahradnictví. Poničené skleníky už jsou opravené, jenom zahradník vypadá ještě ustaraněji. "Ahoj Milane, tebe už jsem dlouho neviděl. Co potřebuješ?" "Mám večer rande, potřeboval bych.... však víš." "No jo, no jo. Nedávno jsem zkoušel naaranžovat trochu lučního kvítí do květináčů. Kopretiny a tak. Myslím, že se to docela povedlo, chtěl by ses na to podívat?" "Jasně."
Je to tady Milan má večer rande. Katku potkal před týdnem, když se snažil zapít rozchod s Jitkou. Už mají třetí rande a ona ho pozvala k sobě na večeři.

záznam sedmý:
Je to tady, musím se odsud dostat, jinak je po mě. Mé spodní stonky začala porůstat divná choroba a poté, co jsem byl přesunut do tmavého rohu místnosti už nemám dost sil, abych dokázal bojovat proti vší vodě, kterou jsem mučen. Buď rychle něco udělám, nebo je se mnou konec. Naštěstí už jsem vymyslel řešení. Z posledních sil se mi podařilo znovu upravit funkci mých listů. Až se ke mně brečící maniak opět přiblíží, aby mě mučil vodou, listy se rychle naplní okolním vzduchem, explodují a jed, který je již v listech uložený se smíchá s okolním vzduchem a rozptýlí se. Bohužel se tak účinnost jedu prudce sníží, a tak musí být oběť v mé bezprostřední blízkosti. Navíc přijdu o většinu svých listů. Je to trochu riskantní a mohl bych přijít o život, teď však již nemám na vybranou a musím riskovat. V nejhorším se aspoň dočkám své vytoužené pomsty a vezmu ji sebou.

Už jsou to tři měsíce, co se Milan s Jitkou rozešel. Zvládla to však docela dobře a minulý týden dokonce začala chodit s Pavlem. Jedinou připomínkou Milana je malý křížek na řetízku, který skončil pohřbený někde v zadní části šuplíku. A květináč s uhnilou gardénií v rohu místnosti, který už skoro tři měsíce nikdo nezalil. Kdo ví, co by se stalo, kdyby vše probíhalo jinak. Možná mohlo být lidstvo vyhlazeno. Možná se mohlo pozdvihnout pod nadvládou vesmírných vládců do nové éry blahobytu. To už se však nikdy nedozvíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama