gardenie1

2. srpna 2016 v 12:47 | Ich |  gardenie
Zářící linka protne oblohu a v malém zahradnictví na okraji vesnice se ozve zvuk tříštícího se skla. Skleníku s rozbitou střechou se zmocní rudá záře a na zbytek noci zavládne klid. Další ruch se dostaví až ráno, když přijedou auta s blikající střechou.
"To byly určitě ty mrchy z Šardic. Snaží se mě vyhnat, protože jim vadí moje konkurence. Obzvlášť od té doby, co mi sem začali jezdit i lidi z Šardic."
"Uklidněte se. Určitě zjistíme, kdo to udělal. Začněte však nejdříve tím, kolik myslíte, že bude stát oprava."
"Oprava? No jsou poničené dva skleníky a já nemám pojištění. Vidím to minimálně na deset tisíc."
Zbytek rozhovoru je snadné si domyslet. Zahradník bude dál nadávat a obviňovat domnělé pachatele. Policisté ho budou jedním uchem poslouchat a přesvědčovat ho, aby mluvil k věci a druhým uchem budou přemýšlet, kdo by mohl být pachatel, jak by ho jen chytili a jak to skoulí, když žádného pachatele nedopadnou. Zbytek dne pak zahradník stráví telefonováním a snahou prodat co nejvíc, aby si opravy mohl vůbec dovolit. Policisté zase budou pátrat po pachateli, obejdou pár zahradnictví v blízkém okolí, které by skutečně mohly mít motiv, poptají se pár lidí na vsi a nakonec to zahradník i policisté zabalí a půjdou domů, aby se vyspali do dalšího pracovního dne.
Zahradník si ani nevzpomene na malý květináč s gardénií, kterou prodal odpoledne Milanovi. Na to má přece až příliš starostí. Zato Milan na gardenii nikdy nezapomene. Dobře možná jednou, ale určitě si ji bude pamatovat ještě hodně dlouho. Koupil ji přece Jitce k narozeninám, a pak spolu povečeřeli a šli spolu domů a...
Stačila by chvilka a všechno mohlo být jinak, kdyby se aspoň jeden z nich pořádně rozhlédl okolo. Zahradník, policisté, Milan, nebo Jitka. Aspoň jeden z nich si mohl všimnout, že se malá gardenie nepatrně pohupuje a to i v uzavřené místnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama