prsten1

23. července 2016 v 0:12 | Ich |  prsten
Park Krajobrazowy, Polsko

Neohrabané došlapování je tlumeno spadaným jehličím a mechem. Mělké měsíční světlo je skryto za větvemi a jen ostrůvky světla proniknou až k zemi. Gumové holínky nemotorně zakopávají o kořeny. Zelené oči mžourající do tmy očividně pořádně nevidí ani na zem. Otlučená jezdecká helma se pohupuje zavěšená u zaobleného boku. Jezdecká vesta je vzadu zamazaná blátem a občas z ní trčí zbytky smrkové kůry a jehličí.
Když se kůň lekl a seběhl z cesty, ještě se nic nedělo, když však Pavlu shodil, všechno šlo rázem do kytek. Helma ztlumila většinu dopadu, šok ze ztráty koně a otřes z dopadu jí však zabránil rozumně uvažovat a když se po dlouhém bloudění konečně uklidnila, úplně ztratila přehled o směru ze kterého přišla.
Ústa vyprahlé žízní naprázdno polykají. Pití neviděly už několik hodin. Naštěstí se zvuky zurčící vody ozývají čím dál blíž. Také z pod gumáků občas vyrazí čvachtavý zvuk.
Nocí prolétne stín sovy odlétající za svým nočním posláním. Pravděpodobně letí předat králi lesa zprávy o nočním narušiteli. Mezi stromy začnou problikávat drobná světýlka.
"Počkej na mě. Můžete mi aspoň svítit na cestu." Zakřičí dívka a mávajíc rukama před sebou, aby nenarazila, rozběhne se za světluškami.
Světýlka se však nemilosrdně rozpouštějí do vzduchu a zůstává po nich jen zoufalství. Trsu trávy o který nakonec zakopne si tak nevšimne ani poté, co dopadne na zem. Teda přesně to by se stalo, kdyby tam nějaká zem byla. Takhle do široké noci zahřmí hlasité žbluňk a jen houkání sovy sedící na nedaleké větvi je svědkem, že zde ještě před chvílí někdo byl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wol4y wol4y | E-mail | Web | 23. července 2016 v 10:33 | Reagovat

To vypadá zajímavě, bude i pokračování ? :)

2 gitty93 gitty93 | 23. července 2016 v 13:26 | Reagovat

[1]: jop ten příběh je jaksi delší, než jsem sám plánoval, tak ho musím rozdělit na víc částí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama