beze Slunce2

31. července 2016 v 14:33 | Ich |  kdyby slunce zhaslo
pokračování :)

O čtvrt na šest se pan Brown začne pomalu sbírat. Pravděpodobně dnes už nic neprodá. Když však skončí dřív, mohl by si třeba ještě chvilku posedět v práci. Najednou však obloha ztmavne. Že by se tak rychle přihnaly tmavé mraky? Před chvilkou nebyl na obloze ani obláček. Viditelnost je však opravdu malá? Těžko říct, co se to vlastně děje.
"Viděli jste někdo něco?"
"Mamíííí!"
"Zavolejte někdo policii."
Do prvních výkřiků všichni vytahují mobily a snaží se více si posvítit aspoň jimi. Někteří se mezi sebou dohadují o tom, co viděli. Jiní jen němě zírají k obloze. Pan Brown však ne. Zrovna si protahoval záda a viděl přesně, co se stalo. V místech, kde před chvilkou zářilo Slunce, je nyní jen světlejší skvrna. Jeho život mu najednou začal probíhat před očima.

S Mary se potkali, když jim bylo asi dvacet. Za pár let spolu začali bydlet, nakonec se vzali a dokonce si pořídili hypotéku na dům. Dokonce už začali uvažovat o dětech. Jednoho suchého lednového rána se však do Melbourne přihnal požár od severu. S Mary si mohli dovolit jen levný domek na okraji města, a tak stáli plamenům v cestě. Jako by to všechno bylo dnes.
"Pospěš Mary! Vykašli se na alba, ještě si uděláme hromadu dalších fotek."
"Ale to jsou naše svatební fotky!"
"Pojď už." Pohled z okna snadno odhalí blížící se plameny. "Už hoří whitovic domek. Pospěš si prosím."
Domem se rozlehly tlumená rány a on se konečně zaradoval. Asi už konečně Mary sbíhá dolů po schodech. Domu mu bylo líto, ale jejich životy jsou důležitější. Mary už na něj skutečně čekala v přízemí. Jenže ležíc na podleze s tělem podivně zkrouceným. Ani ona už si teď nepamatuje, jak se vše vlastně stalo. Ne že by na tom vůbec záleželo. Doktor později řekl, že za normálních okolností by pro Mary dojela sanitka a vše by bylo v pořádku, ale oheň tehdy ohrožoval nejen jejich dům, ale i blízkou nemocnici. Musel ji tedy odnést v náručí. Oni dva, trocha dokladů a jejich svatební album zůstalo jako vzpomínka na jejich dům. Jako vzpomínka na dobu, kdy ještě Mary nebyla na vozíku a mohla chodit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama