beze Slunce1

30. července 2016 v 18:05 | Ich |  kdyby slunce zhaslo
"Opalovací krém! Opalovací krém na prodej. Domácí, přírodní opalovací krém. S šeříkem, heřmánkem, nebo s levandulí."
Ještě před příchodem prosince do Melbourne dorazily vysoké teploty a pláže ovládly bikiny a plavky. Pan Brown tak má dostatek času, aby stihl prodat všechen opalovací krém, který doma vyrobili. Teď už mu však zbývá jen půl hodiny a bude muset odjet do práce. Tam se ještě stihne osprchovat a do dvou ráno bude nalévat za barem alkohol.
"Bude to devět dollarů."
"Není to moc?"
"To víte je to ruční práce. Dělá je moje manželka. Snažíme se využívat co nejvíc přírodní materiály a přitom zachovat jeho kvalitu. Bohužel náklady jsou tak trochu vyšší."
"Tak dobře. Mohl bych jeden s heřmánkem."
Z práce přijede pan Brown až kolem třetí a jde hned spát. Kolem deváté vstane a v kuchyni se s manželkou nasnídá. Ve dvanáct si zabalí oběd, pak posbírá novou a starou dávku opalovacího krému a zamíří na pláž. Poté obchází pláž kolem dokola s malým tácem, který má na popruhu zavěšený okolo krku. Většinou se mu jich pár podaří prodat, už má dokonce i pár pravidelných zákazníků. Tak pravidelných jak jen to u opalovacího krému jde.
"Jak se vyrábí opalovací krém? To máte jednoduché paní, jde o to správně smíchat prvotřídní přírodní oleje,"
"Jaké?"
"No třeba prvotřídní olivový olej a pár dalších. Potom se přidá několik vitamínů a přírodní vůně."
"Třeba kokos?"
"Třeba ten. No a pak se to všechno spojí. K tomu je potřeba jedna zcela nezávadná chemikálie, která všechno spojí dohromady, aby vznikl krém."
"A opravdu je nezávadná?"
"Opravdu. Dávají ji do některých krémů i v lékárně."
"A mohla bych tedy jeden s kokosem?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wol4y Wol4y | E-mail | 30. července 2016 v 22:50 | Reagovat

Kde se takové inspirace berou? V příběhu se teda zatím nic nestalo. Ale já to zatím beru jako domysli si sám. Což mi upřímně vyhovuje. Už teď mám 10 nápadů jak se může příběh rozvíjet dál.

2 gitty93 gitty93 | 31. července 2016 v 7:34 | Reagovat

[1]: no ono to bude pokračovat ještě chvilku, ale ani pak se tam moc nestane :D ale klidně si to zkus rozvést podle sebe :) můžeme to pak porovnat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama