Karel2

1. června 2016 v 20:14 | Ich |  zbytek
pokračování

Mají už jen poslední dva koblihy s jahodou marmeládou. Peníze opouští peněženku a zvonek na dveřích znovu zvoní jak vybíhá ven. U sanitky už stojí auto a hlasitě troubí, jak kdyby si tím nějak pomohlo. Vřískající klakson konečně sklapne a do ulice se navrátí klid ulice. Burácení motorů, křik lidí sbíhajících se ke křižovatce a blýskání foťáků. A všechny zvuky v mžiku utichají jen aby znovu přenechali místo klaksonu. Taky se nemusí hned. Vždyť pan Vávra už jede pryč. Nestojí tu ani tři minuty a ještě k tomu se sanitkou. Co kdyby tu opravdu někoho zachraňoval. Někteří lidi jsou nehorázní.
Když už se rozhlíží jak vyjede, všimne si hloučku u křižovatky. Fotí si ženu ležící uprostřed silnice. Auta se jí snaží opatrně objet kolem ale i tak se křižovatka rychle plní auty. Proč proboha leží na silnici? To neví že všichni spěchají do práce a nikdo nemá na tohle zdržení čas? Takhle se opít hned po ránu. Určitě by se měla stydět, že pan Vávro? Co? Kde je pan Vávra? Zdravotnický batoh na zádech dobíhá k ženě. Nehledě vpravo vlevo přebíhá přes křižovatku. Těhotná žena, asi třicet let. Náramek diabetika se jí houpá na zápěstí. Na tohle přece pan Vávra studoval, měl by vědět naprosto přesně co teď udělat. Tak proč má takový děs v očích?
Nakonec mu nějaký muž pomohl odnést ji do sanitky. Houkačka se rozjede na plné obrátky a Vávra uhání ulicemi jak zběsilý. Jeho nejhorší noční můra se naplnila a tentokrát jde skutečně o život. U nemocnice nakonec nestačí zabrzdit a sanitka se zastaví až nárazníkem o zeď. Zbytek rozlité kávy pomalu stéká ze skla a z přední desky. Po šesti hodinách je na světě o malýho kluka víc a jeho matka je snad také v pořádku. Kluk se bude jmenovat Karel. Že po tátovi.
Pan Vávra jezdí s kamionem. Brázdí silnice křížem krážem a rozváží zboží do obchodů. Občas si stěžuje na bolavé kosti, ale to pak jen opravdu potichu. Pan Karel Vávra jezdí s kamionem a říká mu Karel. Když se však někdo ptá proč svůj kamion pojmenoval po sobě, odpovídá jen tiše, že jeho kamion je přece jeho součástí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama