v lese

1. dubna 2016 v 11:34 | Ich |  druidi
"Pozor. Opatrně ať ji nezašlápneš."
"Co?"
"Podívej se pořádně. Co vidíš?"
Mladá hlava se skloní k zemi a oči kmitají po spadaném listí.
"Tohle je Stínovec proud sešlý, nebo ne učiteli."
"Ano. A co bys mi o něm mohl říct."
"Stínovec, most mezi světy. V našem světě existuje pouze jeho stín, skutečné tělo rostliny je na druhé straně. Kdo se ho dotkne, vymění si místo se svým stínem. K návratu je třeba stínovec zpracovat. Všechny potřebné věci je tak třeba donést sebou na druhou stranu. Dále se z něj vyrábí lektvary neviditelnosti, útěku před smrtí a stínový náramek, který umožňuje volný přechod mezi světem stínů. Je to tak správně učiteli?" Stínová rostlina se v šeru pohupuje do větru, stěží k vidění lidským okem.
"Ne. Zapomněl jsi na tu nejdůležitější část. Když procházíme lesem, dáváme pozor na cestu. Podívej tady rostou šedivýny a ty sis jich ani nevšiml." Stařičká ruke se snese k zemi a poukazuje na buclaté kameny roztroušené po zemi. "Nesmíš zapomenout, že velké množství šedivýnů naznačuje přítomnost stínovce, nebo prokleté půdy. Ani jedno nesmíš přehlédnout."
"Ano učiteli."
"Tak pojď a zopakuj mi na co ještě musíš dávat v lese pozor."
"Ano učiteli. V lese se držíme vyšlapaných cest. Protože jen tyto cesty nás mohou zavést na místa, které známe. Cesta je pravidelně udržována a stromy podél cesty jsou usmířené. Neděláme však velké kroky. Spíše menší v mírném předklonu, symbolizujíc pokoru před duchy lesa."
"A pokud sejdeš z cesty?"
"Z cesty nikdy nesejdu. Každé místo lesa je cestou. Nesejdu z vyšlapaných cest, dokud učitel nedovolí, poté se budu řídit pravidly lesa a usmiřovat si duchy jak nejlépe dovedu. Dám pozor kam šlapu a neodnesu z lesa víc, než jsem do něj přinesl."
"Dobře řečeno. Ještě mi připomeň, co uděláš, když potkáš dub."
"Dub je ochránce lesa. Narodí se s duší mrtvého válečníka. Touží po boji a a sní o krvi. Obětuji kapku krve. Na cestu je třeba vzít kozí krev smíchanou s Rozkytníkem a solí, aby se krev nesrážela. Na podzim si mohu odnést žaludy, které mi pomohou v boji, na jaře zase listy, které mi dodají sílu. Sušené jsou pak vhodné pro otvírání lesa po zimě."
"Dobře. Dnes jdeme ke starému dubu, tak dávej pozor na cestu."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama