stopy v lese

20. dubna 2016 v 18:50 | Ich |  druidi
"Podívej se sem."
"Co to je učiteli? Takové stopy jsem ještě neviděl."
"To jsou otisky bot. Lidé, kteří žijí mimo les, nosí na nohách boty. Boty..jak bych to jen... to je kus nějaké látky, nebo kůže, který si připevní na nohy a pak v tom chodí."
"Proč by dělali něco takového?"
"To už je takový jejich zvyk." Vysoká postava se zahledí k nebesům. "Ještě bude dlouho světlo, pojď půjdeme se podívat, kam stopy míří."
S pohledem kmitajícím chvílemi k zemi a chvílemi okolo se vydají nehlučně po stopách. Ty se klikatí mezi stromy a místy jsou vedle nich kapičky krve.
"Podívej se, kudy jde? Nedává pozor, budeme to muset obejít jinudy, jinak skončíme jako on." Z dálky se snaží obcházet plochu, kudy vedou stopy, občas zamíří dovnitř a přesvědčí se, jestli jdou ještě pořád správně. Občas se musí vracet a hledat, kam stopy odbočily, nakonec je však cesta znovu bezpečná a mohou je sledovat dál. K večeru přijdou před malou jeskyni. Uvnitř leží schoulená postava a po směru do jeskyně stéká stroužek krve.
"Podívej se na něj. Tmavá kůže, oči i vlasy, vypadá, že pochází z jihu. Podívej se na jeho oblečení. V tomhle chodí lidé z kmene Lusitánců. Někdo ho zranil."
Po otočení těla na bok je vidět sečná rána, která se táhne po jeho boku.
"Ještě je naživu. Rána mečem je hluboká, vypadá to však, že přežije."
"Jak to poznáte učiteli?"
"Podívej se na jeho oči. Cesta, po které se vydal mu přinesla smrt. Tělo je již mrtvé, duše z něj však nemůže odejít. Jenom proto dokázal dojít tak daleko. Teď již však nedokáže hýbat vlastním tělem."
"Pomůžete mu učiteli?"
"Na tady máš. Tohle je šedá hlína. Udělej z ní kuličku a vlož mu ji do úst. Polapíme tak jeho duši a potom ji odpoutáme od těla."
Mladík zručně uválí hliněnou kuličku a opatrně ji položí postavě na jazyk. Ze všech koutů těla pak začne stoupat bílá pára, a šedá kulička se pomalu změní v bílou.
"Tady máš, teď mu opatrně vyřízni jazyk. Kouli však nechej v ústech a za žádnou cenu ji nevytahuj. Jeho duši by jsi zničil a ještě bys ublížil i sobě."
"Nechcete to udělat vy učiteli?"
"Ne."
Malý nůž spolu s kuličkou se jen těžko směstná se do úst. Nakonec se i několik řezných ran objeví na mladíkových rukách.
"Zabalte vše do listí a jdeme domů, tady nemám vše, co potřebuji. Navíc brzo bude tma."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama