velké červené číslice

27. března 2016 v 13:10 | Ich
3:27 velké červené číslice budíku září do tmy. Petra leží vyčerpaně na posteli. Před necelými jednadvaceti hodinami chystala snídani. Rohlík rozkrojený na půlky se pomaže z jedné strany máslem a z druhé sýrem. Spojené dohromady to chutná báječně. Aspoň její syn si nestěžuje. Kdo ví jestli svou svačinu vůbec sní. Poté se svačina zabalí do alobalu a vloží se mu do baťohu. Pak už se Petra může věnovat sobě. Oblékání a mekeup do práce potřebuje svůj čas.

3:28 Budík je obvykle nastaven na šest hodin. Je to už skoro dvacet hodin, co Petra přišla naposledy do práce. Kavárna, kde pracuje, otvírá v devět. Před otevřením je třeba uklidit podnik a nachystat vše potřebné na otevření. Je třeba vyzvednout dort, který budou celý den nabízet hostům. V devět se pak otvírá. Hodinu až dvě však nikdo pravděpodobně nepřijde.

3:30 Na budíku se blíží magický čas 3:33. Jenže není nikdo vzhůru, kdo by vše mohl ocenit. Je to dvanáct hodin co Petře volal manžel. Kde je Petřík? Manžel přišel z práce, ale jeho pokoj je prázdný. Ani aktovku tu nemá. Neboj, asi se zatoulal s kamarády. Zkus mu zavolat, není čeho se bát. Petra není lehkovážná. Ale za hodinu a půl končí a teď je tu největší frmol. Obchodní dohody se uzavírají nad kávou. Děti na sebe zamilovaně pomrkávají přes vršek šálku. Maminky nakupující ve městě si teď dávají sraz u šálku s kamarádkami. Teď není čas myslet na Petříka. Ať se stará manžel.

3:33 Magický okamžik přišel. Petra stále pomalu oddechuje na posteli, do klubíčka zabalená v dece. Před osmi hodinami volali s manželem na policii. Petřík ještě nepřišel domů. Na telefonu se také neozývá. Jeho kamarádi také neví, kde je. Než zavolali policii, dvakrát se s manželem pohádali. Bůhví proč tvrdí, že ho měla Petra vychovat lépe a že je to její chyba. Policie přijela a rychle se dala do práce. Malé děti by se neměli po večerech toulat venku.

3:34 Magický okamžik je již pryč. Znovu přijde až za dvacet čtyři hodin. To už však Petra bude muset vstát. Třeba se ozve policie. Kam by se Petřík poděl. Určitě se jen zatoulal. Usnul někde v teple a bezpečí a zapomněl na maminku. Dětem se přece nestane nikdy nic špatného.

3:35 Budík se nezajímá. Je mu jedno, kam zmizel Petřík. Bude ubíhat dál, dokud ho někdo neodpojí od elektřiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama