ruku v ruce

5. března 2016 v 16:05 | Ich |  zbytek
"Opravdu to dokážete?"
"Nebojte. Jen ruku potřebuju. Přece vás nekousnu."
"Tak co vidíte?"
"Sedm."
"Co."
Baba na druhém konci stolu se zakření.
"Koukejte. Hnedle tady to vidím. Sedm životů jste už měl. Téda já vám závidím. Celých sedm. Panečku to je ale pořádná kopa zážitků. Heleďte tady ta čára je váš první."
Chlap se v přítmí nahne víc nad svou rukou a kroutí hlavou.
"Kde?"
"Tady. Tady. Vidíte? Byl jste to panečku ale chlapák. Samej sval a šlacha. Panečku když vás vidím tehdy a dnes, to byste teda nevěřil. Měl by jste víc cvičit."
"No dovolte."
"Takovej pěknej mužskej. Jen kdyby jste nebyl černej jak noc, to by jste se mě líbil tak jako úplně."
"Cože? Co si to dovolujete? Takhle mě ještě nikdo neurazil."
"A jak panečeku? Podívejte na mě. Mám osmdesát kilo a klidně o mě říkejte, že jsem jak vyžraný prase. Já vím, že potřebuju zhodit, tak si tady na nic nehrajte. Radši koukejte co to máte na svý baculatý ruce napsaný. Koukejte dělal jste na lodi někde v Africe. To se nedivím, že jste byl samý sval."
"Tak aspoň koukejte co mě čeká. Minulost mě nezajímá."
"Co pořád chcete. Tady to máte. Osmej život ten je dycky na houby. Koukejte tady to máte. Žena se svámi rozvede.
"Cože?"
Nevíte, že nemáte skákat lidem do řeči, ještě jsem neskončila. Váš syn to je teda pěknej skrček. Už teď má dvě děti a tady vidím, že jeho milenka čeká třetí. No ne. Ty dvě ho vykopnou a začnou bydlet spolu. To je panečku svět, dřív by je musel jenom živit a teď se proti němu spolčí a vykašlou se na něj obě. No co by jste čekal. Brzo se z toho uchlastá. No a vás brzo čeká to samý. Jen bez té milenky. Po manželce už si další ženskou nenajdete."
"To jim oběma hned zatrhnu. Jen co dojdu domů."
"Teda chlape a jak to chcete udělat? Už teď to máte napsaný na ruce, tohle nejde změnit. Jó osmej život ten dycky stál za starou belu. Koukejte se radši jak jste se měl dřív. Třeba tadydle. Váš třetí život. Panečku nejdřív jako rolník a pak do armády. A koukejte. Tadyhle. Zajali vás kelti a prováděli na vás ty svý kejkle. Nó a pak vás šecky upálili zaživa. Škoda že už nevidím, jestli vás nakonec sežrali, nebo ne."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama