co mi vadí na autech? ještě něco

5. ledna 2016 v 13:09 | Ich |  zbytek
Už jsem si stěžoval na spoustu věcí, ale něco se týká i ostatních. Třeba to jak si lidé stěžují, kolik u nás stojí dálnice. Tahle obrovská pálka se týká všech. Nakonec kolik z nás dálnice skutečně používá? Ano určitě dost lidí, ale oni by mohli jet vlakem. Tou lacinější, ekologičtější verzí dálnice. Po dálnicích jezdí také kamiony, dopravují zboží do obchodů a různě po světě. Ale i zboží se dá dopravovat po kolejích. Navíc přetížené náklaďáky jsou také důvod, proč se dálnice musí neustále opravovat. Tohle všechno stojí hromadu peněz.
Není to opravdu trochu přehnané, aby se stavěly kilometry dálnic za veřejné peníze, když dálnice stejně většina z nás nevyužije? Můžeme argumentovat, že řidiči si za silnice platí. Ano platí se dálniční známky, ale to je jen kapka v moři. Stejně většinu zaplatí státní pokladna. A pak se známky ještě padělají a hledá se kdejaký způsob jak vše obejít. Jako fakt? Tak po dálnici jezdit chceš a myslíš že jako ty dálnice magicky vyskakují ze země. To všechno platí i o silnicích. Ani silnice nejsou zadarmo. A kdo to všechno platí?
A ještě k tomu si řidiči stěžují. Jak jsou silnice samá díra, jak to ničí auta a že silničáři zase neodklidili sníh. Jako vážně? Když ti vadí, že je v silnici díra, tak vytáhni z peněženky prachy a zaplať si její opravu. Třeba konečně pochopíš kolik to stojí. Jako koupíš si auto a najednou co? Stát má povinnost starat se aby se ti v autíčku jezdilo dobře, když sis ho koupil? Tak sis ho neměl kupovat, to byla tvoje volba. Počkat jako že se má stát starat o občany? Jo ale to znamená o všechny občany, ne jenom o tebe.
Tohle mě na autech hrozně žere. Někdo si koupí auto. Je to jeho osobní majetek. Když mu ho poškrábu klíčema, zažaluje mě a budu platit jemu. Jsou to jeho peníze a jeho volba. Ale když jde o silnice, které jsou opravdu drahé, tak se najednou platí ze státních peněz. Ano i řidiči platí daně a je fajn, že se jich využívá k něčemu co se jim hodí, ale jde o to že většinu tohohle využije jen pár lidí. Tedy většina doplácí na menšinu a o to jde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama