co mi vadí na autech? část dva :)

2. ledna 2016 v 10:50 | Ich |  zbytek
Už jsem to nakousl, ale tohle je něco k čemu dokážu nakecat hodiny a hodiny. Tak třeba auta ve městech. Všimli jste si kolik toho místa vlastně zaberou? Jedna garáž zabírá víc místa než má můj pokoj. A to v něm bydlíme dva. No a kolik takových garáží je rozeseto po republice? Ať už ve městě nebo ne vesnici, všude je to stejné. Stejně otravné. Buď se pro auto postaví speciálně pokojíček, nebo se mu aspoň nechá místo, aby mělo kde stát. Vždyť parkovací místa u silnice zpravidla zabírají polovinu celé silnice. Kdyby se všechny tyhle auta odtáhly o kolik by najednou bylo víc místa. A parkoviště? O těch ani nemluvím. Viděli jste někdy velký obchod? Parkoviště zabírá víc místa než samotná budova. Ale asi největším symbolem tohohle zmaru jsou patrové garáže. Vždyť mi stavíme celé budovy pro naše auta. Taková bytovka. Víte kolik lidí by tam mohlo bydlet? Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik místa ve městě se nechává jen proto, aby měli kde parkovat auta? Jop je to docela velká plocha.
Na těhle místech by mohly být byty. Bydlení v centru by nemuselo být tak drahé. Mohly by se zde postavit pracoviště. Už by se nemuselo dojíždět do práce daleko za město. Nebo by tu mohla být nová škola, kino, restaurace. Prostě něco užitečnějšího než prázdné místo, kam se jednou za čas odloží kovová piksla, když zrovna není potřeba. Jasně já vím, že je třeba nějak se dopravovat po městě, ale na to stačí veřejná doprava. Navíc město by mohlo být klidně o čtvrtinu menší, kdybychom nenechávali tyhle volná místa, které neslouží žádnému účelu.
Představte si to takhle.Až si koupíte byt, nebo dům. Nechte jednu místnost volnou a postavte doprostřed třeba vázu. Proč? Protože nacpat auto dovnitř jde jen těžko. No a teď už do místnosti nic nedávejte. Nechte ji úplně volnou. Zkuste to třeba měsíc a uvidíte jak vás tenhle nevyužitý prostor, který platíte, bude žrát. No a takové je to s autem a s jeho parkovacím místem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama