proč že mě auta neberou?

27. prosince 2015 v 15:13 | Ich |  zbytek
Takže jako ty nemáš rád auta?
Jop. Vinen. Můžete si mě odvést, nebudu klást odpor. Jen si mě nejdřív aspoň vyslechněte. Auta jsou všude. Však to znáte. Jak se pozná bohatý člověk? Auto, barák peníze. Přinejlepším aspoň BMW. To je jasné. A jak se pozná chudý člověk? Kodrcá se vlakem. Není se tedy divit, že nás auta provází od kolébky do hrobu a lidi se jich prakticky nemohou nabažit. Vždyť nás taky provází od kolébky do hrobu. Jako malého si vás rodiče přivezli autem domů a na poslední cestu vás poveze pohřebák. Jop auto a auto. A pak že pes je nejlepší přítel člověka.
Ale když si to trochu rozmyslíme s chladnou hlavou. Proč by měl mít bohatý člověk auto? Je to proto, že drahý benzín si může dovolit jen bohatý člověk? Ne je to proto kolik auta stojí. Cena benzínu je jen další třešnička na dortu. Tak proč má tolik lidí auto? Splácejí ho dlouhá léta, skoro jako barák. Proč? Nebylo by jim bez něj líp? Co takhle radši zajít si na večeři do restaurace? Nebo třeba zajít si tam každý večer příštích deset let. To je totiž dobrý odhad ceny jednoho auta. Dobrá večeře, nebo auto? Pro mě jasná volba. Nebo jinak. Můžete si koupit auto za tři sta tisíc. Nebo další tři roky každý večer holdovat sushi. A přesto si tolik lidí vybere raději auto. Proč?
Tak první ze všeho. Vždyť je to skvělý pocit. Řídit auto je přece úžasné, každý kdo jednou držel volant to musel zažít. Silnice uhání pod koly a vítr vám víří vlasy. Skvělej pocit. Opravdu? Já to určitě zažil tu pohodu, kdy jedete po hladký silnici někde na okreskách a užíváte si cestu. Asi jako v tom filmu. Jak on se to jmenoval? Vesničko má středisková. Ještě tak umět si k tomu recitovat básně. No ale taková ideálka to zase není. Většinu času jde mnohem víc o to promotat se městem plným aut než se kochat krajinou. A i pokud se náhodou poštěstí moci se projet po krajině...toho benzínu který se projede zbytečně. Je třeba zeptat se sama sebe jestli mi to za to stojí. Mně třeba ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama