co mi ještě vadí na autech?

30. prosince 2015 v 21:32 | Ich |  zbytek
Tak už jsem nějaký ten důvod zmínil, ale rozhodně jich mám mnohem víc. Tak pro začátek je tu všemi omílaná ekologie. Nechci nějak moralizovat a vykládat o tom jak máme zachraňovat zemi, i když i to je pravda, ale existuje jeden mnohem sobečtější pohled. Stáli jste někdy ve městě na křižovatce? Ne v autě, ale na přechodu pro chodce. No tam jak čekáte na zeleného panáčka. A ten smrad jste cítili? Na malém městě s tím problém nemám, ale teď po zkušenostech z Brna můžu říct, že se to občas nedá vydržet. Auta stojí, čekají na zelenou a najednou se nedá dýchat. Snažím se na to dívat optimisticky. Beru to jako hru na to, jak dlouho dokážu zadržet dech.
Už mě to zrovna nebaví. Je to snad moje chyba? Měl bych si pořídit auto, zavřít okýnka a dýchat čerstvý vzduch vevnitř? Auta jsou jako cigarety, nejhůř jsou na tom lidi kolem a ne ti co je používají. Říkám si uděláš něco pro své zdraví a projdeš se. Nebudeš takový pecivál, ale dostávám pocit, že si chůzí po městě víc škodím, než prospívám. Takže jestli jednou umřu jako dvou set kilový řízek, bude to chyba aut a ničeho jiného.
Není to snad dostatečný důvod? Dobře tak je to moje chyba. Chůze je pro blbce a chudáky. Ale co veřejná doprava? Tou jezdí určitě i pár zajímavých lidí ne? Občas se i tak dokonalá věc jako auto porouchá a je třeba z opravny dojet autobusem. Teda pokud nemáte záložní auto.
No ale ani veřejná doprava není uchráněna zlého vlivu aut. Tramvaje tento problém nemají, ale autobusy, trolejbusy nebo minibusy všechny musí trčet v zácpě. V zácpě plné aut. Protože v jednom autobuse se mačká klidně šedesát lidí, ale na stejném prostoru v autě si pohodlně hoví a ztrácí svůj čas zhruba tři lidé. Vy se snažíte získat trochu prostoru vedle chlápka co se týden nemyl, zatímco vedle v autě zrovna někdo hraje na mobilu angry birds.
Je to snad vaše vina, že jste nejeli autem, zatímco stovky jiných si do auta sedlo? Nebylo by lepší, kdyby všichni jeli autobusem a doprava by nebyla ucpaná? Třeba by jste pro změnu nedojeli s půlhodinovým zpožděním. To zní přece super ne? Dopravní zácpa by byla pohádka, kterou se straší malé děti a ne realita.
Tak jsem si sepsal seznam toho co mi vadí na autech a...tohle bude ještě na dlouho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama