a6

21. prosince 2015 v 22:16 | Ich |  cestou domů
21.12.2015
Konec školy a Vánoce se blíží. Začaly chodit úkoly spojené s nakupováním dárků. Včerejší úkol mě poslal do vánočního pekla při shánění šálku pro babičku. Ani velký, ani malý. Ani starý, ani nový. Ani bledý, ani tmavý. Když jsem to viděl, chtělo se mi křičet. Jak mám koupit šálek, podle tohohle popisu. Takže jsem strávil sedm hodin zavřený v obchodě. Nejdřív jsem zamířil do ikeje. Měli hrnky ve dvaceti provedeních, ale ani jeden pro mě. Všechny byly zářivě nové, stáří nepřipomínali ani trochu. Navíc mě málem ušlapali. Zajímalo je víc, co se v pátek stalo v ulici, než že před nimi stojím a že do mě vrazili.
Nakonec jsem ho večer našel. Zastrčený mezi porcelánem ležel na polici v obchodě. Tak ošklivou a předraženou věc jsem ještě nekupoval. Kdybych ho nehledal tak dlouho, nechal bych ho tam.
Dneska to přišlo zase. Tentokrát úkol zněl sehnat ozdoby na vánoční stromek. Vydal jsem se do vánoční džungle venku. Spolkla mě jako nic.
Doma jsem padl na postel. Skoro jsem ze získaných zkušeností ani neměl radost. Zbytek večera jsem si představoval, jaké by to bylo žít normální život. Už jen jednou půjdu do školy a budu mít na tyhle věci čas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama