10.2 my story

23. prosince 2015 v 17:27 | Ich |  my story 10
Původ Kakušiho nevyléčitelné nemoci tedy již známe. Nyní je třeba odpovědět si na několik otázek ohrožujících současnou generaci. Z novinových titulků se může zdát, že v současnosti probíhá pandemie této nemoci. To však není pravda. Je třeba si uvědomit, že nemoc se v těle může skrývat i mnoho let bez projevení příznaků. Bez patřičných příznaků pak pacient pokračuje bez návštěvy lékaře a šíří nemoc bezstarostně dál. Jeden divoký večer s prostitutkou se může projevit až za deset let. Zatímco se za vámi táhne hromada nových pacientů. Může se tedy zdát, že nemoc je relativně nová a rapidně se šířící. Není to však pravda. V důsledku nedostatečné osvěty se pouze šířila rapidní rychlostí v potichosti.
Co tedy můžeme dělat k zastavení nemoci? Nejprve ze všeho zajděte k doktorovi. Není pravděpodobné, že by jste nemocí trpěli, přesto se nechte raději vyšetřit. Je lepší absolvovat jedno vyšetření zbytečně, než nakazit své blízké. To platí obzvlášť, jestli jste v minulosti střídali sexuální partnery. Kakušiho nemoc se rozšiřuje nejen pohlavním stykem, ale je to nejčastějším důvodem onemocnění. Proto se dnes nemoc také nazývá nemocí prostitutek.
Tak pokud jste se nechali vyšetřit a jste nemocní dbejte rad svého lékaře. S nemocí se nedá nic dělat. Je nevyléčitelná a je třeba se s touto diagnózou smířit po zbytek života. Pojďme se tedy nyní zaměřit na to jak nemoci předcházet.
Takže test potvrdil, že nemocný nejsem. Co dál? Jak mám onemocnění předcházet? Tak první věc už jsme zmínili. Je třeba se vyhýbat se prostitutkám a pohlavnímu styku s neznámými osobami. To je první a nejdůležitější pravidlo a většinu lidí dostatečně ochrání před onemocněním. Jasně a co když se nechci svého nezávazného života vzdát? Nebo pokud se stále bojím onemocnění jinou cestou? Pak se můžete zapsat do programu testování nových vakcín, proti kakušiho nemoci. Doktoři z Berkleyho laboratoře testují první séra na lidech. Odhady ukazují, že tato vakcína dokáže ochránit člověka před nakažením asi v polovině případů. Brzy tedy snad bude možné nechat se naočkovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama