10.0 my story

14. prosince 2015 v 21:45 | Ich |  my story 10
Fenomén kakuši se výrazně rozšířil v minulém desetiletí, avšak nemoc je známá již tři desítky let. Můžeme se ptát, čím to je, že se nemoc začala rapidně šířit až po letech od jejího objevení. Také nás může zajímat, jakto že je dnes většina nakažených z řad mladých lidí. Tyto otázky si však schováme na později.
Díky pečlivé práci doktora Herberta Colnvola máme zdokumentované první případy nakažených, ale skutečný původ nemoci, je třeba hledat o několik let dříve. Hideo Kakushi byl zaměstnáním prodavač v potravinách. Rodiče japonského původu byly cestovatelé, a tak mladý kakushi strávil většinu svého mládí na cestách. Z rodiných alb je patrné, že spolu s rodiči procestoval celou Asii, Austrálii a sub-saharskou Afriku. Dnes se všeobecně soudí, že na těchto cestách se také nakazil. Cestování divočinou dospívajícímu mladíkovi nesvědčilo, a tak se desetiletý Hideo vrací do Japonska, kde je vychováván prarodiči. Oddělen od vrstevníků jazykovou bariérou a neznalostí kulturních zvyklostí tráví Hideo většinu času v osamění.
Tady se na chvilku zastavme. Některé zdroje mylně uvádějí, že kakušiho nemoc pochází z izolované jiho-americká vesnice, která byla v druhé polovině dvacátého století objevena uprostřed pralesa. Tento fakt však není pravda a jedná se pouze o rozšířenou legendu nezakládající se na pravdě.
Ať už se kakushi nakazil kdekoli, ve věku dvaceti čtyř let navštěvuje svého rodiného lékaře s příznaky podivné nemoci. Sedmdesátiletý Orikuči Yamada však nedokáže rozeznat potenciální nebezpečí, odebírá pacientovi krev a posílá ji na rozbor. Vzorky vzápětí způsobují v lékařské komunitě poprask, touto dobou se však Kakushi již nachází na neznámém místě a na dalších sedm let mizí z povrchu zemského. Badatelé předpokládají, že v této době mizí do zemí, které procestoval v mládí a snaží se najít úkryt na bezpečnějším místě. Jisté je však jedině to, že v této době se nemoc potichu šíří. Hlavně díky poměrně dlouhé inkubační době, která může trvat i desítky let, je dnes nemoc ve východní Asii rozšířenější než rakovina.
Po sedmi letech se Kakushi vrací do Japonska a ještě v potichosti se vrací domů. Touto dobou se již objevují na veřejnosti další nakažení a skutečný výzkum doktora Colnvola začíná. Doktor žijící v Americe nasedá na letadlo a zkoumá své první pacienty. Poměrně rychle se mu tak daří dojít na sedm let ztracenou stopu a vystopuje Kakushiho v Japonsku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama