my story 9.0

30. listopadu 2015 v 16:39 | Ich |  my story 9
"Vítejte v Palermu. Kam si budete přát?"
"Do hotelu."
Muž na zadním sedadle pořád mlčí. Vypadá divně jako na drogách. Porč jsem jen dneska nezůstal doma. Měl jsem se hodit marod. Člověk by řekl, že na letišti potká jen slušný lidi.
"A do kterého hotelu si račte přát? Je jich tu hned několik."
"Do toho nejbližšího."
"Připoutejte se prosím a můžeme vyrazit."
Kdyby doma nebyla ona, mohl jsem to udělat. Ale to by bylo pořád proč se tu jen válíš a za co myslíš, že nakrmím děti. Před svadbou to bylo jinak. Byla tichá skoro nemluvila a neustále se omlouvala, jestli snad neřekla něco špatně. Kdy se to proboha změnilo? Hned po svadbě? Když se narodila malá Sára? Nebo poté co mě nachytala se sousedkou a kalhotama u kotníku?
"Můžete se prosím připoutat? Taxametr už běží, pokud na někoho ještě nečekáme, můžeme vyrazit."
"Ano. Promiňte."
Chtělo by to nový auto. Pasažéři si začínají stěžovat na rachocení motoru a tlumiče ještě pamatují minulé režimy. Kdybych jenom neměl doma nenasytnou saň. Usekneš jednu hlavu, dorostou tři s ještě větším apetitem a větší hubou aby spolkly víc.
"Jaký byl let pane? Měl jste dlouhou cestu."
"Ano."
Celou dobu jenom civí, lidé po dlouhém letu bývají unavení a hned usnou. Jestli je opravdu na drogách, měl bych zastavit a vysednout dřív, než mě zezadu podřeže. Červená. Za křižovatkou zabočím a vysednu. Jo tak to udělám jedno hezky po druhém. Zabočit. Ne nejdřív blinkr, aby vše vypadalo v pořádku, pak zabočím, brzda, popadnout kliku. Co když klika povolí? V nejhorší okamžik by mohla povolit. Auto je staré klička někdy upadne. Co pak? Ne nebudu to riskovat. Pojedu rovně k hotelu.
"Jak se vám vzadu jede? Neruší vás nic? Nevadí vám ten hluk?."
"Všechno je v pořádku."
Sakra auto rachotí přes celou silnici a sním to ani nehne. V tom fakt něco bude. Proč ta modrá kraksna nejede. Tak klakson s tebou nehne?
"Hej máš zelenou. Tak se sakra hni."
Už jen patnáct let do důchodu. Tohle není nic pro mé srdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama