my story 8.0

24. listopadu 2015 v 16:12 | Ich |  my story 8
Sluneční světlo pálí na kůži a horký písek pálí i přes kožené boty.
"Myslíš, že něco ví Hanzi? Jestli sem jedeme zbytečně, tak někoho odprásknu."
"Klid Alfréde. Jeho žena říkala, že tam určitě byl."
Dvě postavy v kabátech a kloboucích prochází mezi opalujícími se výletníky směrem k moři. Příboj zuřivě doráží na hrady a děti je z druhé strany houževnatě rekonstruují.
"Jmenujete se Claude Debussy?"
Ležící postava nadzvedá hlavu. "Ano. Kdysi mi tak říkali. Ale dnes už nosím jméno Kalc. Tak mě teď většinou oslovují. Můžete také."
"Nehraj si tu na blbečka. My moc dobře víme, jak ti máme říkat."
"Klid Alfréde. Měli bychom na vás pár otázek. Vaše žena uvedla na stanici, že jste byl čtvrtého července na rohu ulic přístavní a osmá. Je to pravda."
Prázdné oční důlky se odvrátily a ležící pohodí rukou. Ozve se chřestivý zvuk.
"Co ta moje kůstka jenom nevyžvaní. Od té doby co jí chybí spodní čelist, jenom mluví a mluví. Zkoušel jsem ji vzít k doktorovi, ale co si myslíte? Jí se to takhle líbí."
"Odpověz, když se tě na něco ptá. Byl jsi tam Debussy, nebo ne? Už mi s tebou začíná docházet trpělivost." Alfrédovi občas přeskakuje hlas, když má vztek. Jeho výhružky pak mají tendenci míjet se účinkem.
"Klid Alfréde. Pan Kalc si určitě vzpomene. Dej mu chvilku na rozmyšlenou."
Muž na zemi vytáhne z batohu tubu. A vytlačí její obsah na ruku. Pak se snaží natřít své kosti ochranou proti slunci.
"Ale jistě, že jsem tam byl. Chodím každý večer s naší fifinkou do přístavu aby se uvolnila. U nás to vypadá skoro jak v rakvi a to víte. Pes není jak obraz, který pověsíte na"
"Neodbíhej od tématu. Dostávám pocit, že před námi něco tajíš. Byl jsi u toho Debussy, když modrý brouk naboural do výlohy zlatnictví? Tvoje žena řekla, že jsi o tom mluvil celý večer. Takže nic nemusíš zapírat."
"Klid Alfréde. Pan Kalc nic zapírat přece nehodlá. Na dejte si. Je horko a určitě máte žízeň. A povězte nám u toho, co jste viděl."
Pot mu kape z čela, zatímco podává láhev s pitím postavě ležící na zemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama