my story 7.6

17. listopadu 2015 v 17:49 | Ich |  my story 7
pokračování předchozí části

Po.. snaží se křičet čvachtající hromada plovoucí po řece ..moc. Klokan ponořen ve vodě kope kolem vodu a snaží se zakřičet o pomoc. Nic mu není platné jeho zběsilý závod s větrem. Ve vodě vítr není a voda se neptá, jak rychle dokáže běhat. Ničemu nepomůže, jak úporně napínal svaly při tréningu, aby dokázal doskočit o kousek dál. Voda se neptá, kolik kožichů propotil. Nezachrání ho, že dokáže zarecitovat mantru z velkého chrámu i pozpátku. Voda neslyší na slova. Tak kope osaměle, vodu polyká a proud ho unáší dál a dál. Jakou chybu udělal, si pomalu začíná uvědomovat.
Unaveným tělem náhle otřásl naráz o pevnou skálu a unavené tlapky povytáhly zmoklou slepici nahoru. Potřebuješ něco? Ozve se najednou skála pod klokanem. Vyděšený klokan po poslední zkušenosti s dunícím hlasem neznámého původu málem skáče zpátky do vody. Nic. Pípne potichu a začne se třást po celém těle těžko říct, jestli ze strachu, či ze zimy.
Želví hlava se vynoří z vody a praví: Tak to se kliď rychle pryč holobrátku. Koukni, jak jsi mi tu nakapal. Kdo to má pořád uklízet. Hořekuje a její hlas pomalu nabírá na síle. Uf ozve se hluboký výdech a rána jako by kámen spadl ze srdce. Promiňte, promiňte uctivá babičku. Já vám krunýř určitě vyčistím, jestli mě dostanete na břeh. Moc vás o to prosím, hodná babičko.
Pche nevidíš, jak jsem mladá a krásná? A navíc když tě dovedu na břech ty frk a jen se za tebou zapráší. Žádné takové nejdřív krunýř vyčisti a pak se domluvíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama