my story 7.5

16. listopadu 2015 v 12:37 | Ich |  my story 7
pokračování předchozí části

O ha na se na ni ši ka du gu ra mi. Opakuje pořád dokolečka vyčerpaný klokan, zatímco podivně kříží nohy pod sebou. Snad se snaží zmrzačit sám sebe, kdo ví.
"Rychleji. Už jsi se zase přeřekl." Produní hlas okolo něj.
O ha na se na ni... Ozývá se skoro pískot. Oči má vypoulené a jeho hnědou kůží prosvítá nádech modré barvy. Už nemůžu. Opravdu mi tohle pomůže? Mám pocit, že se jenom udusím a stejně ničeho nedosáhnu. Vykřikuje stížnosti klokan, zatímco se snaží narovnat nohy do přirozenější polohy.
"Mlč a pokračuj. Kdo ti dovolil přestat." Zuří hlas, až se kamenná stavba otřásá.
Jdu domů. Děkuji za všechno, ale jdu. Prohlašuje už poněkud slabším hlasem.
"Ne." Zní zamítavě vzduchem.
O ha na se na na si ka...
"Zase jsi udělal chybu. Dneska budeš bez večeře."
Uuuu skučí mladý klokan.

Nohy se odráží od země ve zběsilém rytmu. Vpřed hledí uhánějící klokan. Zrak ztracený v dálce nevnímá větve šlehající do obličeje a zajíce uskakující do strany. Rychleji. Rychleji. Krade mu vítr slova z úst.
Zrak upřený do dálky se začíná přibližovat. Nejdřív sleduje modrou linku na obzoru. Potom přímo neslušně zírá na modrý obdélník přibližující se z okraje obzoru. Nakonec doslova okukuje řeku, blíží se rychlostí rovnající se té jeho. Řeka zírá zpátky na něj a nechce uhnout pohledem. Zrak už má klokan skloněný skoro k zemi. Už vidí i vlastní tlapky odrážející se od země. Už je vidí dokonce dopadající na zatravněný břeh široké řeky táhnoucí se krajinou. Tlapky se odráží. Naštěstí stihl na poslední chvíli uhnout pohledem, jinak by teď předváděl kotrmelce po hladině. Ano. Dokázal jsem to. Vykřikuje mladý klokan, zatímco protíná vzduch nad řekou. Stoupá stále víš. Vidíš mami. Není to nemožné. Hlasitě se u toho směje. Náhle se však hladina začíná přibližovat. Žbluňk teď křičí pro změnu řeka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama