my story 7.4

14. listopadu 2015 v 10:32 | Ich |  my story 7
pokračování předchozí části

Mezi stromy poskakuje mladý klokan. Tu se praští o rostoucí větev. Tady se udeří o tvrdý kořen vystupující ze země. Jeho strachem naplněné oči kmitají prostorem zatímco popotahuje. Tma lesa se prohloubila a údery nabývají na síle. Mladý klokan už nejde, už se jen plouží. Opřený o strom nakonec stojí a brečí.
Rauuuuu. Ozve se za ním skřek. Uši našpicované kouká do tmy. Po pláči není ani stopy. Jako by tu nikdy nebyl. Oči zakmitají. Tam. Odrazí se směrem, kde je les trochu světlejší, nekoukaje vpravo, vlevo. Mělké údery tlapek se rozeběhly za ním.
Údery větví již pokryly celé tělo. Tak pokračuje závod porostem. Mladý klokan uhání. Chřtán bestie se každou chvíli chystá sevřít. Odráží se ještě zběsileji. Bestie je za ním však přilepena. Přivázána na okraji jeho vyděšené mysli. Najednou se vynoří kamenná stěna. Tryskem ženoucí se zvíře již nezastaví. Osud byl zpečetěn. Čelní náraz do zdi je určitě jeho osudem. Měl více koukat na bilborady. Jezděte opatrně hlásají. Stejně je ignoroval.

Na vrcholek kamenného chrámu vyšplhá se malý klokan po schodech. Úkryt zde hledá před svým strachem. Nedokáže už ani chodit. Plazí se po kamenech. Spíš hada připomíná. Tiše prosí o pomoc. O záchranu.
"Co zde hledáš?" Ozve se zvučný hlas a stíny chrámu se zavlní.
Prosím zachraň mě. Honí mě lítá bestie. Prosím tě prosím pomoz mi.
"Přišel jsi pro pomoc?" Začíná se ozývat dunění zevnitř stavby.
Ano. Pomoc hledám. Budu ti nadosmrti vděčný jenom mě zachraň.
"Dobře."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama