my story 7.3

11. listopadu 2015 v 12:03 | Ich |  my story 7
pokračování předchozí části

Slunce se zvedá od východu a mladý klokan stojí. Stojí na jedné noze, balancuje na kládě dřeva. Okolo na zemi hoří svíčky. Teplota stoupá stejně jako žár ze svíček směrem vzhůru. Ještě chvilku vydržet. Mumlá si pro sebe. Vyděšený zrak má upřen do plamenů. Snaží se udržet, pot však stéká do očí. Mistře nemohl bych si alespoň otřít pot. Ptá se nesměle. Myslel jsem, že se chceš stát stejně silným jako jsem já. Už ve tvém věku jsem dokázal stát jednou nohou na stéble trávy. To proto mě začali nazývat velkým mistrem usměrňujícím namyšlená nebesa. Ale pokud si myslíš, že ztrácím tvůj čas klidně si odpočiň jak jen chceš. Říká velký buvol ležící v blátě zatímco se zvedá, pohodí žíní a mírně drcne do klády. Ne máte ve všem pravdu mistře. Omluvte mou nevychovanost mistře. Říká klokan zklamaně zatímco ho pot štípe v očích a je mu čím dál více horko. Avšak unavená noha pod tíhou povoluje a klokan padá přímo do hromady svíček. Jsi tak neschopný. Ozve se jen z bláta.

Tohle je poslední zkouška. Teď běž a ukaž mi, že jsem s tebou neztrácel čas. Bručí starý buvol postrkuje klokana před sebou. Ale mistře vždyť jste mi jenom dva dny nadával a už mě chcete opustit? Popotahuje mladý klokan pod tíhou z vyčerpání posledních dnů. Bohužel velký mistr pustošící oceány nemá času nazbyt. Jsem potřeba jinde.
Před dvojicí se nachází hustý les plný děsivého skřeku a bolestného nářku. Ti kdo kráčí cestou svého přímou nemusí se bát, že zabloudí. Běž tedy do lesa a zítra se vrať. Budu na tebe čekat. Pyšně se napřímí starý buvol. Pohodí žíní a postrčí klokana mezi první stromy. Ale mistře přece nemůžu být stejně silný jako vy jen po dvou dnech. Dává se mladý klokan téměř do breku. Vidím, že jsem tě pořád nic nenaučil pošetilý učedníku. Otáčí se buvol a odchází pryč. Kde se jen stala chyba? Teď již pláče klokan zatímco vchází hlouběji do lesa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama